«Адміністративні послуги для громадян та бізнесу. Відкриття власної справи»

Публікація від 19 жовтня 2017.

Саме така тема семінару-практикуму була організована для студентів кафедри туризму та готельно-ресторанної справи економічного факультету. Сумісні семінари-практикуми вищу і державних органів дають позитивний результат у підготовці фахівців. Теоретичні основи підприємництва, бізнес-культури, правового регулювання підприємницької діяльності студенти закріплюють на практичних семінарах.         18 жовтня за ініціативою керівництва економічного факультету, кафедри туризму та готельно-ресторанної справи та за підтримкою Кам’янець-Подільської міської ради  пройшов практичний семінар для студентів на тему «Адміністративні послуги для громадян та бізнесу. Відкриття власної справи». Від університету прийняли участь: декан економічного факультету, кандидат економічних наук Ткачук Віталій, завідувач кафедри туризму та готельно-ресторанної справи, доктор історичних наук Баженова Стефанія, доктор наук з державного управління, кандидат економічних наук, доцент Матвейчук Людмила, доцент кафедри кандидат історичних наук Опря Богдана.      Відкриваючи семінар, декан економічного факультету Ткачук Віталій відзначив важливість процесів переформатування державних органів у сервісні, активізації діалогу між бізнесом та владою, що в свою чергу забезпечить створення умов для сталого розвитку малого та середнього підприємництва, зростанню економічного потенціалу країни .

Як зазначила у своєму виступі начальник управління надання адміністративних послуг  Остофійчук Ірина: «Створення зручних і доступних умов для отримання громадянами послуг на сьогодні є одним з основних завдань органів державної влади та місцевого самоврядування і саме з цією метою створені Центри надання адміністративних послуг». Про реформування системи надання адміністративних послуг; основні положення Закону України «Про адміністративні послуги»; завдання, функції, спектр послуг та перспективи розвитку центру розповіла Ірина Володимирівна.

На розвитку е-державних послуг, е-урядування  в Україні зупинилась викладач університету Матвейчук Людмила. Важливість розвитку данного напряму, як зазначила виступаюча, підтверджується посиленою увагою Уряду – у вересні 2017 року схвалено Концепцію розвитку е-урядування до 2020 року, де пріоритетними напрямки  цифрової трансформації визначено модернізація публічних послуг та публічного управління.

Про надання адміністративних послуг щодо організації власної справи, державну реєстрацію суб’єтів підприємницької діяльності змістовно розповіла Пілявська Анастасія  – головний спеціаліст – реєстратор відділу реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців управління державної реєстрації. Ця тема виявилась дискусійною, молодь зацікавилась процесом реєстрації \ перереєстрації  підприємців, вибором видів економічної діяльності.

По закінченню зустрічі, студенти ознайомились із роботою ЦНАП, умовами роботи, інформаційними стендами. Молодь висловила побажання частіше організовувати такі заходи, адже саме такі семінари формують професійну складову майбутнього підприємця.

Людмила Матвейчук, доктор наук з державного управління, кандидат економічних наук, член НСЖУ

Фото Білик Олесі