Олександр Комарніцький – лауреат обласної премії Академіка Іона Винокура

Публікація від 23 жовтня 2017.

10 жовтня в м. Хмельницькому відбулися звітно-виборні збори обласної організації Національної спілки краєзнавців України, на якому голові Кам’янець-Подільської міської організації Національної спілки краєзнавців України, кандидату історичних наук, доценту, докторанту кафедри історії України Олександру Комарніцькому вручили диплом лауреата Премії академіка Іона Винокура в галузі наукових досліджень історії Поділля. Вченого відзначили за вагомий науковий внесок у регіональні дослідження, видання монографій і книг, пов’язаних з історією Поділля-Хмельниччини. Олександр Борисович опублікував низку видань, присвячених Кам’янцю-Подільському: історико-популярний нарис «Кам’янець-Подільський», а також видання «Нариси з історії Кам’янця-Подільського», «Кам’янець-Подільський: історія і сучасність». У 2003 і 2007 рр. з’явилися ґрунтовні видання «Минуле і сучасне Кам’янця-Подільського: політики, військові, підприємці, діячі освіти, науки, культури й медицини», у 2010 р. – навчальний посібник для студентів історичного факультету «Кам’янець-Подільський в Українській революції 1917-1920 рр.».З 2007 р. він є відповідальним секретарем фахового наукового збірника «Освіта, наука і культура на Поділлі». На сьогодні Олександнр Комарніцький опублікував 335 наукових праць, серед яких 3 монографії, 38 книг, брошур, покажчиків, 5 навчальних посібників. Учасник понад 150 міжнародних, всеукраїнських та  регіональних конференцій.

Оксана Фаріон