З Міжнародним днем студента!

Публікація від 17 листопада 2017.

Шановні студенти!

Щиро вітаю Вас із Міжнародним днем студента!

Кожен, хто був студентом, згадує ці роки, як найкращі у своєму житті, сповнені здобутими знаннями, креативними задумами, новими друзями.

Це  свято об’єднує студентство різних країн світу, а його утвердженню передували події 1939 року. Саме тоді, 28 жовтня, у річницю створення Чехословацької республіки, студенти Карлового університету в Празі вийшли на антинацистську демонстрацію, яка була жорстко придушена німецькими окупантами. Як наслідок – закрито всі чеські вищі навчальні заклади, більше ніж 1200 студентів відправлено до концтаборів, а 17 листопада 1939 року дев’ятьох студентів та викладачів страчено без слідства. Саме тому цей день став днем вшанування пам’яті чеських студентів, які виступили проти нацистського режиму за незалежність та свободу своєї держави.

У 1941 році Міжнародна студентська рада в Лондоні вперше відзначила 17 листопада як День студента. Після Другої світової війни Організація Об’єднаних Націй оголосила 17 листопада Міжнародним днем студента.

Указом Президента України від 16 червня 1999 року, за ініціативи студентської молоді, в Україні встановлено День студента, який відзначається теж 17 листопада.

У всі часи студентська молодь демонструвала свою волелюбність, прагнення до справедливості та рівності. Прикладами сьогодення є студентська «Революція на граніті» 1990 року,  події Революції Гідності, волонтерська діяльність  та ін.

Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка пишається своїми студентами, а це, за всю майже столітню історію, понад 70 тисяч осіб, які вважають його своєю alma mater. З-поміж них – учителі, науковці, політики, діячі культури та мистецтва, спортсмени.

Шановні студенти! Незабаром Ви станете фахівцями в різних сферах діяльності,  елітою нашої держави, будете захищати її національну гідність та утверджувати демократичні цінності, що забезпечить розвиток України. Висловлюю сподівання, що Ваші студентські роки – це період професійного становлення, визначення пріоритетів та окреслення життєвих планів. Будьте активними, навчайтесь, зростайте, кохайте та отримуйте задоволення від студентських років!

Пам’ятайте, що відмінне навчання в Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка – це Ваше успішне майбутнє!

Ректор                                                                 С.А. Копилов