“Ввімкни світло”. #Веслава Свєрьщ.#викладачі

Публікація від 7 грудня 2017.

Із польською мовою до Кам’янця-Подільського: пані Веслава приїхала до К-ПНУ викладати іноземну мову

У викладацькому складі К-ПНУ імені Івана Огієнка поповнення: на запрошення до нашого університету за програмою завітала пані Веслава викладати польську мову. Пані Веслава в Україні вже вдруге – з 2008 року п’ять років викладала  в Уманському державному педагогічному університеті. Розповідає, що на заняттях використовує різні методики, які  активізують студентів. Основна – комунікаційна подача, граматичне пояснення мовних явищ, використання різних форм навчання на заняттях, щоб студенти могли вільно говорити, писати, легко викладати свою думку польською мовою. «Studenci to fantastyczni, energiczni i spontaniczni młodzi ludzie. Lubią się uczyć, występować na scenie, a najważniejsze zadanie dla mnie to właściwie z nimi pracować, motywować do nauki i wzbudzać zainteresowanie kulturą polską», – зазначає пані Веслава. (Пер. Студенти – це молоді люди. Вони є фантастичні, енергійні, спонтанні. Люблять науку, охоче виступають на сцені…Для мене найважливіше завдання – налагодити з ними співпрацю, мотивувати до науки, зацікавити польською культурою). Загалом програма діє за сприяння польського та українського міністерств, а її лектори працюють майже у 100 країнах світу, навіть у Бразилії.

Викладачка ділиться, що наше місто дуже прославлене у Польщі. «Kamieniec  Podolski to piękne miasto, które żyje w świadomości Polaków dzięki wybitnemu pisarzowi Henrykowi Sienkiewiczowi.  Na podstawie jego książki Pan  Wołodyjowski powstał film, którego akcja miała miejsce w Kamieńcu Podolskim». Dwóch   ludzi –  Henryk  Sienkiewicz i Jerzy Hoffman (режисер фільму – прим. редактора)  rozsławiło  Kamieniec Podolski na cały świat.(Пер. Кам’янець-Подільський є гарним містом у свідомості поляків завдяки видатному письменнику Генрику Сенкевичу. На основі його книжки «Пан Володийовський» був знятий фільм у Кам’янці-Подільському. Двоє людей – Генрик Сенкевич та Єжи Гоффман – розславили Камянець-Подільський на увесь світ».

Пані Веслава буде працювати в університеті цілий навчальний рік, потім знову поїде до Катовіце. Розповідає, що за два візити до України звикла до життя й побуту українців, залюбки вивчає нашу культуру. І хоч до завершення навчального року ще далеко, проте викладачка каже, що буде сумувати за студентами та університетом.

Діана Грушанська