До змісту

Чому люди стають бідними?...

Публікація від 14 грудня 2017.

Люди нерідко запитують себе: «Чому я бідний?» або «Чому в мене немає грошей?». І справді буває так, що в одних людей гроші водяться постійно, а від інших вони тікають, як вода крізь пальці.

Можна навести  список десяти звичок, які приводять людей до бідності. Ці звички просто заважають прийти грошам у наше життя. І позбавивши свою свідомість від них, ви самі можете здивуватися змінам, які відбулися в вашому житті.

Почуття жалості до себе

Це почуття викликає безпорадність. Людина переконує себе в тому, що вона не володіє ситуацією. Така людина – не господар свого життя, вона – заручник обставин і ситуацій, постійно жаліє себе, зазвичай навіть не намагається щось змінювати у своєму житті. Вона думає приблизно так: «Всі гроші вже давно розподілені між багатими», «Якщо ти народився бідним, значить бідним і помреш, і нічого тобі кудись рипатися». Як же з цим боротися? Терміново перестати жаліти себе і братися за справу.

Жадібність

Жадібна людина немов кричить усьому світу: «У мене мало! Я не дам, бо в мене більше не буде! ». Вона вже налаштувала свою підсвідомість на обмеження і переконана в тому, що не зможе мати більше грошей. Але в жадібності є й інша крайність – марнотратство. Це коли людина витрачає багато багато грошей на всякі дрібниці й пустощі. Гроші – це дуже “тонка енергія”, тому важливо знайти свою «золоту середину».

Заняття справою, яку ви ненавидите

Займаючись справою, яка не приносить задоволення, людина ніколи не досягне успіхів. Успіх приходить до людини, коли вона досягла певних результатів у якій-небудь справі. Гроші – це результат виконаної роботи. Найкращою мотивацією на шляху до мети є саме робота, заняття, які приносять задоволення й усвідомлення того, що ти можеш зробити щось корисне, комусь допомогти, самореалізуватися, а гроші – це вже результат досягнення поставленої мети. Також гроші – це засіб для здійснення твоїх нових планів. Не варто шукати мети для досягнення грошей, але варто шукати кошти її досягнення!

Вимірювання успіху грошима

Хто така успішна людина? Це людина, котра займається улюбленою справою, яка, крім задоволення, приносить їй ще й фінансовий дохід. Успішна людина розвивається у всіх сферах життя: кар’єрне зростання, спілкування, сім’я, здоров’я. Це людина з активною життєвою позицією, вона – господар свого життя. Успіх не вимірюється грошима, і якщо людина зазнала краху, втратила всі гроші, то по-справжньому успішна людина завжди знайде нові способи для того, щоб заробити їх знову.

Вибір миттєвої вигоди

Замість того щоб шукати миттєвого збагачення, варто зосередитися на довгострокових, але більш високоприбуткових перспективах, а також на створенні пасивного постійного доходу.

Скиглення

Постійне скиглення – “в мене немає грошей”, “я не знаю, як їх заробити” – дуже шкідлива звичка. Якщо ваша свідомість зациклена на цьому, то підсвідомість просто не буде бачити нових можливостей для надходження грошей до вашого бюджету.

Порівняння себе з іншими

Порівнюючи себе з іншими, людина іноді відчуває якусь меншовартість, приниження, або, навпаки, почуття зверхності. В першому випадку в людини відразу починають крутитися в голові думки на зразок “він зміг, а я ні”; “я бездарність”, “у мене нічого не виходить”, “я гірший”, “я поганий”… Самооцінка різко падає, не вистачає сил, щоб розвиватися і йти вперед. Почуття ж зверхності над кимось також шкідливе для розвитку особистості, воно породжує марнославство й гординю, котрі також здатні відштовхнути “тонку енергію” грошей.

Помилкові переконання

У нашій свідомості закладено багато помилкових переконань, які незримо, але істотно псують нам життя. Ці переконання можуть передаватися нам від батьків, або ж з’являтися згодом під впливом зовнішніх факторів. Боротися з ними можна тільки за допомогою багаторазового повторення протилежних, позитивних переконань (афірмації).

Яна Пінкас, магістрантка історичного факультету