До змісту

Національний конкурс “Молодіжна столиця України”

Публікація від 17 грудня 2017.

На початку листопада представники Міністерства молоді та спорту України, Українського інституту міжнародної політики та Національної молодіжної ради України оголосили про проведення конкурсу  «Молодіжна столиця України» – своєрідний аналог європейському проекту.

Мета конкурсу – ініціювання процесів подолання молодіжної міграції і стагнації молодіжної політики на місцях. Ключові критерії: політичний вимір, соціально-економічний та культурний. Місто-переможець отримає деякі переваги, наприклад, проведення молодіжних форумів, підтримку різних проектів, спрямування іноземних донорів у місто, медіа піар міста тощо.

Для реалізації цього проекту було обрано координаторів у регіонах. На початку грудня мене було обрано регіональним координатором у Хмельницькій області. 8 грудня відбулася зустріч у Міністерстві молоді та спорту з усіма представниками всіх регіонів, на якій були присутні  заступник міністра Олександр Ярема, головний координатор конкурсу Марина Хромих, представник “U-Report Річард Герц. На цьому зібранні були обговорені робочі питання щодо популяризації конкурсу, надання підтримки робочим групам під час заповнення заявки, організації інформаційних заходів.

Олександр Ярема у вступному слові відзначив: «Молодіжна політика сьогодні важлива і в пріоритеті держави, щоб молодь почувала себе комфортно незалежно від того, де вона знаходиться, адже саме молодь краще розуміє, що їй потрібно в житті».

У Кам’янці-Подільському створена ініціативна група для роботи над заповненням заявкок (фб є вся інформації: https://www.facebook.com/Ініціативна-група-Кам-Под-участь-у-конкурсі-Молодіжна-столиця-України-552816101732179/?modal=admin_todo_tour), а також Рада координатора (до якої увійдуть місцеві активісти)  для популяризації конкурсу. 21 грудня (дата та час ще буде повідомлено пізніше) в сесійній залі відбудеться публічний захід представлення молоді та владі цього проекту.

Запрошуємо всіх охочих долучитися до спільної справи – здобуття статусу Молодіжної столиці України для Кам’янця-Подільського.

Світлини з сайту Мінмолодьспорту та особистого архіву.

Олександр Марчук, регіональний координатор

конкурсу «Молодіжна столиця України»

в Хмельницькій області