Президент Республіки Польщі висловив подяку Університету Огієнка

Публікація від 22 грудня 2017.

Лист від Президента Республіки Польщі надійшов на адресу КамянецьПодільського національного університету імені Івана Огієнка. У ньому висловлюють подяку нашому вишу за за участь у спільному створенні цьогорічної акції Національного Читання.

Акція «Національне читання» була започаткована Президентом Республіки Польща Броніславом Коморовським у 2012 році і відкрила цикл загальнонаціональних зустрічей та читань найвизначніших творів польської літератури.

У 2017 році студенти нашого університету, які вивчають польську мову, долучилися до акції “Національне читання” (координатор – Н.О. Стахнюк, к.ф.н., ст.викладач кафедри слов’янської філології та загального мовознавства). Під час заходу студенти виголосили повідомлення про життя та творчість славетного польського поета і драматурга. Читались та обговорювались уривки з п’єси “Весілля”. Університет і надалі братиме участь у подібних заходах, які слугують не лише кращому вивченню польської мови, літератури, а й зміцненню освітньо-культурних зв’язків з Польщею.

Пропонуємо Вам ознайомитися із перекладом цього листа:

«Шановні Панове!

Хочу щиро подякувати Вам за участь у спільному створенні цьогорічної акції Національного Читання. Завдяки Вашій небайдужості ми змогли заново відкрити велич «Весілля» Станіслава Виспянського твору, який вже понад сто років належить до духовної спадщини нашого народу.

Читання «Весілля» є своєрідним вступом до серії Національних Читань, що відбудуться наступного року, коли ми пригадаємо твори польської літератури, у яких йдеться про незалежність Польщі. Вже зараз сердечно запрошую Вас до участі у Національних Читаннях 2018 у рік особливого ювілею: у сторіччя відновлення незалежності нашої Батьківщини. Вірю, що це буде прекрасне свято рідної літератури, у якій так сильно відбито незнищенні сліди ідеї про незалежність.

Передаю Вам памятний екземпляр «Весілля». Хай він слугує згадкою про спільне читання та свідченням невмирущості шедевру Станіслава Виспянського».

Оксана Грушанська