Монографія Олександра Федькова може стати "Українською книжкою року"

Публікація від 2 січня 2018.

Цього року на здобуття премії Президента України «Українська книжка року» подано 175 видань від понад 90 видавництв та видавничих організацій України.

Як повідомляє прес-служба Держкомтелерадіо, у номінації «За вагомий внесок у розвиток українознавства» змагається завідувач кафедри архівознавства та спеціальних історичних та правознавчих дисциплін Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Олександр Федьков з монографією «Українська соціал-демократична спілка на початку ХХ ст.: у пошуках ідейно-політичної ідентичності».
У монографії розглянуто соціокультурні умови діяльності та обґрунтовано класифікацію соціал-демократичних політичних партій і спілок, які функціонували в Російській імперії наприкінці XIX – на початку XX ст. Предметом наукового аналізу в ній стала Українська соціал-демократична спілка (1904-1912 рр.), що виникла в Наддніпрянській Україні на перехресті інтернаціональних впливів у марксизмі. Це була впливова політична організація, яка поширювала свій уплив на більшу частину українських губерній і суміжні території Білорусі та Молдови.

Нагадаємо, нещодавно Олександр Федьков успішно захистив докторську дисертацію в спеціалізованій вченій раді Інституту історії України НАН України.

Прес-центр університету