До змісту

Вітання до Дня Соборності

Публікація від 19 січня 2018.

22 січня 1919 року увійшло в історію українського народу як величне національне свято. Цього дня проголошено Акт злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.

Ця подія ознаменувала собою здійснення віковічних мрій багатьох поколінь українців. Адже соборність нашої держави означає цілісність нашої землі та єдність наших прагнень на шляху до розбудови квітучої і заможної України. Взаємна готовність працювати над тим, щоб у нашому спільному домі панували мир, закон і добробут, невіддільна від почуття національної свободи та гідності.

Єдиною Україна була зовсім недовго: серйозні проблеми в економіці та військовий стан, недовіра політиків один до одного призвели до катастрофи. Уже через кілька місяців після возз’єднання більшовики захопили Київ, поляки окупували Східну Галичину, а Чехословаччина – Закарпаття.

І хоч акт злуки 1919 року виявився декларативним, ідея соборності продовжувала жити. І 22 січня 1990 року мільйони тоді ще радянських українців вишикувалися в живий ланцюг від Києва до Львова.

Сьогодні 22 січня є символом першої крові, яка пролилася на Майдані, символом героїв Небесної сотні.

Найкращі привітання з нагоди найвеличнішого свята українського народу – Дня Соборності та Свободи України!

Оксана Грушанська