Студенти говорять, або як навчитися ораторському мистецтву

Публікація від 12 лютого 2018.

8 лютого відбулося перше заняття студентського ораторського клубу при кафедрі слов’янської філології та загального мовознавства. Керівник клубу Білоусова Тетяна прочитала лекцію на тему “15 помилок оратора-початківця”. Членами клубу стали студенти різних факультетів нашого університету.

Анкетування, яке було проведено серед членів клубу, засвідчило, що найбільша кількість студентів хоче відвідувати ораторський клуб для подальшої професійної діяльності та для того, щоб навчитися правильно, тактовно спілкуватися. Дехто із студентів у своїх анкетах зазначив, що прагне дізнатися про свої мовленнєві недоліки та позбутися їх, а також навчитися ораторського мистецтва для кар’єрного зростання в  майбутньому. Серед тем, які найбільше зацікавили учасників клубу, такі: контакт з аудиторією, подолання страху перед виступом, психологія спілкування, техніка говоріння (дикція, інтонування, тембр, паузи тощо), невербальні засоби спілкування (поза, жести, міміка тощо), подолання мовленнєвих вад.

Перше засідання пройшло в легкій та невимушеній атмосфері. Наостанок Тетяна Павлівна порекомендувала фільми, які варто передивитися тим, хто цікавиться ораторським мистецтвом: «Король говорить», «Адвокат диявола», «Спілка мертвих поетів», «Ларі Краун».

Наступне заняття студентського ораторського клубу відбудеться  22 лютого о 17:00 (206 аудиторія). Запрошуємо приєднатися до клубу! Для тих, хто хоче ознайомитися із матеріалами першого заняття в середовищі Moodle, створено спеціальну рубрику «Ораторський клуб». Алгоритм доступу: Факультет іноземної філології, кафедра слов’янської філології та загального мовознавства, ораторський клуб. Для того, щоб приєднатися до групи, Вам потрібно звернутися до Тетяни Павлівни Білоусової, або зайти до 202 кабінету, де Вас зареєструють.

Анжела Куверіна, директор студентського клубу