14 лютого – День Святого Валентина

Публікація від 14 лютого 2018.

День святого Валентина, який упродовж кількох століть відзначається у світі 14 лютого, є найромантичнішим та найочікуванішим святом для всіх закоханих. Для багатьох – це чудовий момент для прояву почуттів.

За народними переказами, День закоханих ушановує великомученика Валентина – священика, який усупереч наказу імператора Клавдія ІІ, котрий забороняв молодим чоловікам мати сім’ю, таємно вінчав закоханих. Правитель вважав, що самотній чоловік, необтяжений сімейним побутом, повинен стати найкращим воїном, оскільки його думки зайняті лише битвами. Незабаром дії священика були розсекречені, сам Валентин постав перед судом, піддався жорстоким тортурам і згодом був страчений. У ніч перед стратою він написав коханій дівчині лист – зізнання в коханні у віршованій формі. Згодом такі листи стали називати «валентинками». Дата смерті великомученика припадає саме на 14лютого.

Щороку напередодні Дня закоханих у багатьох чоловіків і жінок виникає питанням: Чим потішити кохану людину в день закоханих? Що подарувати?

Знавці рекомендують дарувати те, що вказувало б на тісний зв’язок між закоханими, наприклад, спільну подорож: адже пережиті вдвох пригоди є однією з головних складових щасливих стосунків.

Але все ж таки традицією стало саме в День закоханих дарувати один одному валентинки, в яких є зізнання в коханні. Дарують також різноманітні солодощі у вигляді сердечок, м’які іграшки, сувеніри та квіти. Очевидним є те, що головні символи свята повинні бути виконані в яскравих червоних і рожевих тонах – кольорах, які означають пристрасть і полум’я почуттів.

Французький письменник Оноре де Бальзак влучно сказав: “Кохання – єдина пристрасть, що не визнає ні минулого, ні майбутнього.

Тож кохайте, даруйте ніжність своїх почуттів та будьте коханими.

Із Днем Святого Валентина!!!

Оксана Фаріон