Співпраця двох навчальних закладів

Публікація від 13 березня 2018.

Tamdiu discendum est, quamdium vivis… Цей  вислів об’єднує місії двох найкращих навчальних закладів нашого регіону: вищого − Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка – та загальноосвітнього − Кам’янець-Подільської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 із поглибленим вивченням інформатики. З плином часу в обох навчальних закладах змінювалися статуси, спеціалізації, керівники… Але завжди залишалася спільна справа – зробити майбутнє покоління освіченішим, допомогти випускникам стати успішними та зробити цей світ кращим.

І можливим це стало завдяки тісній співпраці двох навчальних закладів, яка вже давно перестала регулюватися типовою угодою про співпрацю.

За роки школа стала “першим університетом” для сьогоднішніх науковців. Чимало вчителів нашої школи тепер викладачі цього вишу: Оксана Розумовська, Вадим Стецюк, Вероніка Буторіна, Ірина Музичук, Леся Меркотан, Наталія Мєлєкєсцева. Цікаво, що й один із ректорів університету Іван Івах – був нашим учителем математики та фізики. А 96% членів нашого педагогічного колективу, який завжди вирізнявся особливим професіоналізмом та креативністю, є колишніми випускниками нашої альма матері.

Сьогодні школа та К-ПНУ ім. І. Огієнка стали освітньою платформою один для одного.

Традиційними вже стали зустрічі з викладачами всіх факультетів під час шкільних Днів науки. Ці зустрічі не обмежуються лише профорієнтаційною роботою. Учні можуть побачити кращих викладачів університету як учителів під час підготовки до різних конкурсів та олімпіад. Пізнавальними стали для наших вихованців екскурсії до музею історії університету та лабораторії етнології.

За період активної співпраці двох навчальних закладів сотні студентів пройшли в стінах нашої школи педагогічну практику. Їхні перші спроби в педагогічній діяльності стають успішними завдяки мудрим настановам шкільних учителів. Чимало перспективних студентів, ще не закінчивши навчання, стають нашими колегами. Така співпраця важлива як для педагогічного колективу школи, так і для професорсько-викладацького складу університету, адже саме завдяки їй виш, який готує майбутніх педагогічних працівників, стає ближчим до потреб сучасного суспільства, а його студенти – до професійної діяльності. Досвід педагога як фахівця має бути реалізованим його послідовниками. Такий досвід є живим, він допомагає молодим фахівцям сформувати надійне професійне підґрунтя.

Вже кілька років поспіль викладачі Вадим Стецюк та Віталій Іванюк плідно працюють із нашими учнями як керівники наукових робіт. Їхні вихованці традиційно отримують визнання Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН.

Викладачі вишу постійно допомагають готувати учнів до Всеукраїнських предметних олімпіад, проводять консультації під час організації методичних заходів, працюють із учителями, які готуються до Всеукраїнського конкурсу «Учитель року», діляться досвідом на курсах підвищення кваліфікації тощо.

Особливо варто відзначити плідну співпрацю кафедри історії української літератури та компаративістики, яку очолює Олег Рарицький, та методичного об’єднання вчителів української мови та літератури. Зустрічі з майстрами слова, літературні диспути, поетичні вечори – це не повний перелік усіх спільних заходів.

Для наших учнів та педагогів фізико-математичний факультет став другою домівкою. Спеціалізація нашої школи вимагає постійної співпраці з викладачами факультету, тому справжніх однодумців у цій сфері ми знайшли серед викладачів – Андрія Андрухівського, Вадима Понеділка, Юрія Сморжевського, Олександра Слободянюка, Оксани Розумовської, Антоніни Губанової, Цезарія Криськова

Як результат такого корисного симбіозу, кожного року наші учні поповнюють лави студентів університету. За роки навчання вони впевнено лідирують як успішні, творчі, активні учасники студентського життя.

Напередодні 100-річчя від дня заснування закладу щиро бажаємо професорсько-викладацькому колективу всіляких гараздів. Нехай завжди в університеті панує культ освіти і науки, відкриття й таланту, справедливості й шляхетності.  Vivat Academia,

Vivant professores! Vivat membrum quodlibet, Vivant membra quolibet  Semper sint in flore!

Наталія Золочевська, заступник директора

з науково-методичної роботи СЗОШ№5