Тарас Шевченко: погляд крізь віки

Публікація від 15 березня 2018.

Березень в Україні традиційно є Шевченковим, тому в рамках тижня факультету української філології та журналістики в актовій залі центрального корпусу університету відбувся літературно-мистецький захід «Тарас Шевченко: погляд крізь віки». На заході спробували поглянути на світ, у якому жив Тарас Шевченко, і на сучасність очима Кобзаря. Щоб зрозуміти його пророцтва. Студенти перевтілювалися в яскраві образи Шевченкових героїв, читаючи уривки з його творів. Опісля цього глядачі могли поглянути на ту ж саму ситуацію в теперішніх умовах. Завдяки такій паралелі між минулим і сучасним вдалося переконатися, що у творчості Кобзаря порушені актуальні проблеми сьогодення.

Тарас Шевченко застерігає дівчат від необдуманих вчинків (поема “Катерина”), а у творі “Княжна”  співчуває жінці, яка змушена потерпати від свавілля «князів». Написавши поему «Мар’яна-черниця», автор намагається довести, що справжні жіночі чесноти важливіші, ніж краса. Три душі молодих дівчат із поеми «Великий льох», розповідаючи про свої гріхи, намагалися звільнитися від метушливості світу і віднайти спокій у Раю.До уваги глядачів було представлено театральну постановку поеми «Наймичка». У творі порушено проблему материнства, відтворено важкі умови життя, в яких нелегко зорієнтуватися недосвідченій дівчині.

Зі сцени промовляла Сучасна Україна, яка зазнала багато горя і поневірянь. Хоч і є вона незалежною, проте ще до сьогодні в ній спокійного життя нема, українські сини змушені боронити рідну землю. Студенти читали вірші на тлі зображень подій Революції Гідності.Насамкінець було представлено танець, який символізував єдність Сходу і Заходу. Всі гуртом заспівали композицію «Надія є».Участь в заході взяли студенти факультету української філології та журналістики під керівництвом Тетяни Олександрівни Джурбій, старшого викладача кафедри історії української літератури і компаративістики.

У рамках тижня факультету української філології та журналістики відбулися події, які ви можете переглянути тут:

Ірина Хижа, студентка 3 курсу

факультету української філології та журналістики