ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Поділля у 1793-1917 рр.»

Публікація від 17 квітня 2018.

В історії України, особливо в дорадянський період, є велика кількість дискусійних питань, на які до сьогодні немає однозначної відповіді. Тож саме на вирішення таких проблем була зорієнтована ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Поділля в 1793-1917 рр.», що відбулася 13 квітня 2018 року на базі Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника. В рамках конференції було висвітлено різноманітні теми з історії краю вказаного періоду: повсякденне життя кам’янчан, релігійні, економічні, культурні аспекти, археологія та тогочасні історичні постаті.

Участь у конференції взяли й представники нашого вишу. З доповідями виступили: Дмитро Бабюк, аспірант кафедри Всесвітньої історії історичного факультету (тема – «Зародження та становлення фотомистецтва в Кам’янці-Подільському в др. пол. ХІХ – на поч. ХХ ст.»), Ольга Комарова, аспірантка кафедри історії України (тема – Подільський священик Афанасій Доманицький та його родина»).

Надзвичайно цікавою й пізнавальною була доповідь Ірини Паур, кандидата історичних наук, старшого викладача кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва й реставрації творів мистецтва педагогічного факультету «Повсякденне життя мешканців міста Кам’янця-Подільського в роки Першої світової війни (за матеріалами потових листівок)», у якій вона досить фундаментально та «ювелірно» окреслила ті настрої, які “витали” в житті звичайних кам’янчан у буремні воєнні роки. Кохання, ревнощі, святкові події – все це елементи справжнього життя: простого, щирого, невимушеного.

Також на конференції було представлено доповідь Максима Сльозкіна, студента 2 курсу історичного факультету «Хрестовоздвиженська церква в Кам’янці-Подільському». Автор акцентував увагу на важливості цієї пам’ятки не лише як історичної споруди, а й як унікального туристичного об’єкта. Мабуть, із найбільш дискусійною темою «Дослідження трипільських пам’яток Подільської губернії в дореволюційний період» виступив студент 2 курсу історичного факультету Левінзон Євген. Його доповідь викликала, напевно, найпотужніше обговорення, яке ледь не переросло у формат дебатів, адже збереження археологічних та архітектурних пам’яток в нашому регіоні, як і у всій країні, поки що на досить низькому рівні.Всі праці будуть опубліковані в червні 2018 року в збірнику «Наукові праці Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника», з яким ви зможете ознайомитися в бібліотеці нашого вишу.

Максим Сльозкін