Книжковий клуб

Публікація від 17 квітня 2018.

Відтепер у нашому університеті для всіх любителів читання і літератури функціонує книжковий клуб. Це спільний проект відділу навчально-виховної роботи і гуманітарної освіти та бібліотеки університету.

Характер героя з психологічної точки зору, розбір польотів персонажів, альтернативні кінцівки – все це в книжковому клубі.

Зустрічі відбуваються один раз на три тижні. Клуб працює так: у перервах між засіданнями читаємо вибрану книгу, а потім її обговорюємо. Адже читати – це чудово, а читати й говорити про це з однодумцями – просто ідеально. Куратор клубу Куверіна Анжела.

Перше зібрання клубу відбулося 8 лютого у читальному залі №1 головного корпусу. Члени клубу розповідали про свої улюблені книги, про те, чому важливо читати і що значить читання в їхньому житті. Говорили про Фолкнера, Достоєвського, Томаса Манна, про класику і фантастику, ліричних героїв та невдалі спроби письменників, про вплив літератури на досвід людини.

У рамках клубного засідання  27 лютого обговорювали  «Сто років самотності» Габріеля Гарсії Маркеса, торкалися теми любові, одержимості, магічного в реальному і, звісно, самотності.

5 квітня на засіданні книжкового студентського клубу присутні ділилися враженнями про роман «Цугумі» японської письменниці Банани Йосімото. Банана Йосімото відома своїми короткими романами, за які неодноразово була нагороджена престижними японськими літературними преміями. За її книгами «Кухня», «Цугумі» та «Аргентинська бабка» було знято художні фільми. Проза Банани Йосімото спокійна й некваплива, її романи – це здебільшого не книги, де розгортається багато подій, а твори, в яких переважають описи й рефлексії. Ця авторка сподобається тим, у кого спокійне та мирне ставлення до світу та до себе. Адже жодного разу вона не забере вас із реальності, ви й на хвилину не втечете від проблем і турбот. Проза Банани Йосімото – це ніжна квітка з тонким ароматом, відчути який можна лише, якщо ви на це налаштувалися. В багатьох рецензіях письменницю критикують за недостатній динамізм та недомовки, наче чогось там не вистачає. Однак варто пам’ятати, що ви читаєте японського письменника. Японська проза сама по собі розмірена, некваплива й не така прямолінійна, як європейська чи американська.

Наступне засідання відбудеться 26 квітня о 17:30 у 202 кабінеті головного корпусу. Читаємо «Піди і постав вартового» Харпер Лі.

Усі любителі читання, приєднуйтеся до нас!

Ми, читаємо класику і фантастику, белетристику й фентезі, скандальну літературу і високу прозу.

Ми, читачі, такі різні, але об’єднує нас одне – любов до книг!

Анжела Куверіна, директор студентського клубу,

куратор читацького студентського клубу