До змісту

28 квітня – Всесвітній день охорони праці

Публікація від 26 квітня 2018.

У 1996 році Міжнародна організація праці приєдналася до ініціативи Міжнародної конференції вільних профспілок про визнання 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці, який уперше офіційно був відзначений у 2003 році. Метою Дня охорони праці було привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, виявити, наскільки розвиток культури охорони праці може сприяти зниженню смертності на робочих місцях. З огляду на тяжкість наслідків від нещасних випадків і захворювань, пов’язаних із працею на виробництві, необхідно створювати належні умови праці для людини за принципом пріоритетності її життя та здоров’я.

Цього року Міжнародною організацією праці визначено девіз Дня охорони праці  «ЗАХИЩЕНЕ І ЗДОРОВЕ ПОКОЛІННЯ». Цей девіз збігається також із завданнями і метою Всесвітнього дня боротьби із дитячою працею, який відзначають 12 червня.

У рамках підготовки заходів із відзначення у 2018 році Дня охорони праці в Україні підготовлено звернення Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2018 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні до органів державної влади, місцевого самоврядування, роботодавців, профспілок, засобів масової інформації, керівників і працівників підприємств, установ і організацій.

У 2017 році Уряд України у національній доповіді «Цілі сталого розвитку: Україна» визначив показники для досягнення Цілей сталого розвитку до 2030 року з урахуванням глобальних орієнтирів, принципів та суспільної думки щодо майбутнього країни. Одна із цілей – гідна праця та економічне зростання – спрямована на забезпечення належних умов праці для всіх працівників. Для її реалізації в інтересах молодого покоління потрібен узгоджений комплексний підхід до викорінення дитячої праці та популяризації культури профілактики безпеки й гігієни праці.

Оксана Чорна, завідувач відділу охорони праці і техніки безпеки