Цікава екскурсія студентів на підприємство в рамках заходів до Дня охорони праці в Україні

Публікація від 22 травня 2018.

Нещодавно студенти фізико-математичного факультету Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка напряму підготовки «Професійна освіта. Охорона праці» разом із викладачами кафедри методики викладання фізики та дисциплін технологічної освітньої галузі Панчуком Олегом Петровичем, Чорною Оксаною Григорівною та Пташніком Леонідом Івановичем відвідали ТОВ «КВС-УКРАЇНА» в м. Кам’янці-Подільському. Захід організований викладачами кафедри методики викладання фізики і дисциплін технологічної освітньої галузі спільно зі студентами фізико-математичного факультету та інженером із охорони праці підприємства. KWS – одна з найбільших селекційних компаній, яка входить до п’ятірки світових лідерів із виробництва насіння. Вже 160 років компанія займається селекцією популярних сільськогосподарських культур у помірних кліматичних умовах та має представництва майже в 70 країнах світу, в яких працюють близько 5 тисяч співробітників, 40% із яких займаються науковими дослідженнями.

Знайомство з підприємством екскурсанти розпочали з відвідин кабінету охорони праці, оскільки кабінет охорони праці є організаційним та навчально-методичним осередком пропаганди знань із питань промислової безпеки та охорони праці серед працівників, інформування всіх членів колективу про їх права і обов’язки в галузі охорони праці, поширення позитивного досвіду щодо створення здорових і безпечних умов праці, профілактики аварій, виробничого травматизму та професійних захворювань.

У рамках візиту студенти ознайомилися з історією компанії, основними напрямками її діяльності, відвідали заводські приміщення компанії, дізналися про характеристики заводу та його виробничі потужності.

Така екскурсія була пізнавальною і корисною для майбутніх фахівців з охорони праці, тому що таке високотехнологічне підприємство має службу охорони праці та ефективну систему управління охороною праці. Студенти мали змогу поставити запитання щодо особливостей організаційної будови підприємства, внутрішнього і зовнішнього середовища його функціонування. На всі поставленні запитання вони отримали вичерпні відповіді. Майбутні фахівці ознайомилися із принципами управління компанії у сфері охорони праці, організацією здійснення внутрішнього аудиту стану охорони праці, особливостями проведення атестації робочих місць працівників тощо.

Щиро дякуємо за змістовну, пізнавальну та цікаву екскурсію працівникам підприємства Олександрові Пшечуку та Володимирові Мосендзу.

Кафедра методики викладання фізики

та дисциплін технологічної освітньої галузі