Висока відзнака монографії Олександра Головка

Публікація від 14 червня 2018.

У 2017 році у видавництві “Аксіома” м. Кам’янця-Подільського побачила світ книга «Князь Мстислав Мстиславич «Удатний» і його доба», автором якої є Олександр Головко, відомий вчений-історик, доктор історичних наук, професор кафедри всесвітньої історії Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. Відповідальним редактором видання виступив Сергій Копилов, доктор історичних наук, професор, ректор Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, рецензентами – доктори історичних наук, професори Леонід Войтович, завідувач кафедри історії середніх віків і візантиністики Львівського національного університету імені І. Франка та Валерій Степанков, завідувач кафедри всесвітньої історії Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.

Монографія – це дослідження життя і діяльності одного з найбільш відомих володарів Русі першої третини XIII ст. князя Мстислава Мстиславича «Удатного». Автор подає історію сходження цього князя на політичний Олімп, коли він упродовж досить короткого часу з держателя відносно невеликих удільних князівств перетворився на лідера потужного табору князів Ростиславичів .

У монографії висвітлюється володарська діяльність Мстислава Мстиславича у Новгородській землі, його боротьба за оволодіння та утримання Галицького князівства. Події на Русі описані на фоні аналізу державно-політичного розвитку східнослов’янських князівств в удільну добу з урахуванням міжнародної ситуації в Східній і Центральній Европі. Особливу увагу приділено висвітленню історії першої війни русів і половців із монгольськими військами навесні 1223 року.

У травні 2018 року монографія ввійшла в топ-10 рейтингу в номінації «Життєпис» та відзначена дипломом Всеукраїнського бібліотечного «Бібліографічного рейтингу – 2017».

І.М. Конет, проректор із наукової роботи,

доктор фізико-математичних наук, професор,

заслужений діяч науки і техніки України