Науково-теоретичний семінар «Інноваційні зміни у системі вищої освіти за сучасних умов»

Публікація від 18 червня 2018.

15 червня 2018 року на економічному факультеті відбувся науково-теоретичний семінар «Інноваційні зміни у системі вищої освіти за сучасних умов». Тематика обговорення включала низку проблемних аспектів інноваційної трансформації сучасної вищої школи, а саме такі: активізація дистанційних форм навчання; розробка ефективної компетентнісної моделі підготовки бакалавра і магістра; впровадження моделі SMART-освіти в умовах інформаційно-інноваційної трансформації вищої школи; посилення міжнародного співробітництва у сфері вищої освіти; використання ІНТЕРНЕТ-простору як засобу профорієнтації тощо.

Зі вступним словом до учасників звернувся В.В. Ткачук, кандидат економічних наук, доцент, декан економічного факультету. Модератором заходу виступила Т.Л. Боднарчук, кандидат економічних наук, заступник декана економічного факультету з наукової роботи та інформатизації навчального процесу. У семінарі взяли участь науково-педагогічні працівники економічного факультету, а також запрошені гості – Т.Й. Франчук, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки дошкільної, початкової, середньої і вищої освіти та управління навчальним закладом, та В.В. Федорчук, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки дошкільної, початкової, середньої і вищої освіти та управління навчальним закладом.

Тетяна Йосипівна звернула увагу на теоретико-прикладні аспекти імплементації компетентнісно-орієнтованої професійної освіти у вищій школі; Вікторія Вікторівна у своїй доповіді акцентувала увагу на необхідності впровадження сучасних інноваційних технологій у закладах вищої освіти, а також провела цікавий практичний тест щодо визначення особливостей індивідуального сприйняття студентами навчального матеріалу.

Від економічного факультету основними доповідачами виступили Н.Ю. Олійник, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри управління персоналом та економіки праці, та І.В. Ящишина, доктор економічних наук, професор, завідувач кафедр економіки підприємства. Надія Юріївна у своїй доповіді розкрила особливості формування компетентності студентської молоді, а Ірина Володимирівна в рамках презентації «Організаційні трансформації вищої школи в умовах інформаційного суспільства» звернула увагу на сучасні тенденції та перспективи впровадження елементів моделі SMART-освіти у вищих навчальних закладах.

Семінар пройшов в атмосфері невимушеної бесіди та жвавої дискусії, завершився узагальненням результатів обговорення й виробленням перспектив щодо подальшого проведення такого роду наукових заходів.

Щиро дякуємо учасникам науково-теоретичного семінару за плідну роботу!

Тетяна Боднарчук, кандидат економічних наук,

заступник декана економічного факультету з наукової роботи

та інформатизації навчального процесу