100-річний ювілей Університету на Всеукраїнському рівні

Публікація від 20 червня 2018.

Славна історія нашого вишу розпочинає свій відлік із 17 серпня 1918 року. Саме цього дня гетьман України Павло Скоропадський підписав Закон про заснування Кам’янець-Подільського державного українського університету.

Врочисте відкриття університету відбулося 22 жовтня 1918 року. Першим ректором університету було обрано професора Івана Огієнка, відомого діяча культури, дослідника історії церкви та фахівця в галузі мовознавства. А вже 5 січня 1919 ректора Кам’янець-Подільського державного університету І.І. Огієнка було призначено Міністром народної освіти УНР.

Цього року наш університет святкуватиме свій сторічний ювілей. Як уже зазначалося, ця подія згідно з Постановою Верховної Ради України від 8 лютого 2018 року «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2018 році» відзначатиметься на загальнодержавному рівні.

Окрім тематичних заходів, виставок-експозицій, всеукраїнських та міжнародних науково-практичних конференцій та інших заходів, Національний банк України зініціював випуск пам’ятної монети “100 років Кам’янець-Подільському національному університету імені Івана Огієнка”. Як зазначається на сайті Національного банку України, монети, номіналом дві гривні, виготовлені зі спеціального сплаву міді, цинку та нікелю, матимуть рівний матовий металевий блиск без дзеркальної поверхні та будуть розповсюджуватися в спеціальних капсулах тиражем тридцять тисяч одиниць.

23 квітня рішенням Редакційно-художньої ради з питань видання поштових марок, маркованих конвертів і карток в Україні публічне акціонерне товариство «Укрпошта» оголосило випуск тематичних конвертів, присвячених сторічному ювілею заснування Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.

Редакція газети