Фестиваль короткометражного кіно в Кам’янці-Подільському

Публікація від 26 червня 2018.

Навіть рясний дощ не зіпсував кам’янчанам настрій цими вихідними, адже кожен охочий мав змогу доторкнутися до магії кіномистецтва. Саме таким незвичним був ІІ Міжнародний кінофестиваль «Бруківка». Більше трьох тисяч робіт зі всього світу переглянула суддівська колегія, яка й визначила переможців фестивалю.Але, як кажуть, «не фільмами єдиними»… Багато попкорну, солодощів, кави, цікаві гості, незвичні косплеєри в костюмах відомих персонажів фільмів та комп’ютерних ігор, захопливі майстер-класи – все це відбувалося з 22 до 24 червня в міському Будинку культури. Організатором цієї, мабуть, наймасштабнішої на теренах Західної України кіноподії став режисер із Кам’янця-Подільського Андрій Заєць, засновник студії незалежного кіно «energ1x production», випускник нашого вишу. Саме під його керівництвом команді оргкомітету вдалося зібрати в “місті на камені” відомих українських режисерів, художників, сценаристів та кіномитців, таких, як Марисю Нікітюк (стрічка «Коли падають дерева»), Олексія Шапарева (“Правило бою”, “Київський торт”, “Крути 1918”, серіал “Гвардія”), Юрія Ковальова (“Сторожова застава”), Володимира Філліпова («Той, хто пройшов крізь вогонь», «Іван Сила», «Гніздо горлиці», «Червоний», «Стрімголов», «Тарас. Повернення»).

Варто згадати про дружну команду оргкомітету, до якої входили студенти та викладачі університету: Мар’ян Тарасенко, кандидат біологічних наук, старший викладач  кафедри біології та методики її викладання, котрий був «штатним фотографом» фестивалю та енергійна Олександра Сидорчук, студентка 4 курсу історичного факультету, яка не лише стежила за тим, щоб усе відбувалося вчасно, а й вміло координувала роботу волонтерської команди.

Наші студенти вже традиційно «волонтерили» на «Бруківці», допомагали в організації фестивалю, реєстрації гостей та були “правою рукою” оргкомітету – Артур Марінов, Влад Казимірко, Анна Ліхошерстова, Ігор Кирилюк, Роман Шевчук та інші.Загалом атмосфера фестивалю, що витала в повітрі протягом усіх вихідних, насправді заполонила місто, наповнивши його вулиці духом романтизму, величності, патріотизму.

Максим Сльозкін

Фото – Мар’ян Тарасенко, старший викладач

кафедри біології та методики її викладання