#Global_voices. Труднощі у вивченні англійської мови

Публікація від 6 липня 2018.

Вдосконалюйте те, що ви знаєте, і не засмучуйтесь через те, чого не знаєте. CELEBRATE THE MOMENT!!!

Як ми вже зазначали, сьогодні вивчення іноземних мов є надзвичайно пріоритетним для молоді та студентства, тому «Студентський меридіан» спільно з Лінгвістичним центром К-ПНУ ім. І. Огієнка відкриває нову рубрику «Global voices», завдяки якій ви не лише матимете змогу поліпшити свої навички з англійської мови, а й дізнатися багато цікавого про мову, що на сучасному етапі свого розвитку набула статусу міжнародної.Для багатьох іноземців найважчою частиною вивчення англійської мови є «говоріння». Чому говорити англійською так складно? В переважній більшості, найбільше труднощів виникає під час прослуховування англійських текстів (listening), вимови (pronunciation) та використання словникового запасу (vocabulary). Але, найбільшою проблемою є відсутність впевненості в собі (confidence).

Сьогодні ми розглянемо ці труднощі і спробуємо запропонувати шляхи їх подолання.

1. LISTENING

Коли справа доходить до розмови – 50% діалогу ми розмовляємо, а інші 50% – слухаємо співбесідника. Дуже важко знайти відповідь або прокоментувати почуте, якщо Ви не розумієте, про що йдеться в розмові.

Що Ви можете зробити?

Ми радимо Вам тренувати сприйняття на слух. Слухати якомога більше інформації англійською мовою. Ви можете знайти та завантажити безкоштовні англійські «podcasts» (укр. – «цифровий аудіо файл») на сайті і слухати їх навіть коли Ви займаєтесь домашніми справами. Розвивати свої слухові навички через фільми буде ще одним ефективним способом розвитку вашої мови.

Ви також можете налагодити контакти з носіями мови, говорити з ними і вчитися у них.

Якщо Ви не розумієте вашого співбесідника, ми рекомендуємо Вамвикористовувати наступні фрази: “I’m sorry, I didn’t understand that (вибачте, я не зрозумів цього)”, “Could you repeat that, please? (Ви не могли б повторити, будь ласка?), “Could you say that again, please? ( Повторіть, будь ласка, ще раз)”.

2. PRONUNCIATION

Ще однією перепоною у спілкуванні англійською мовою може стати вимова. Навіть людям із вільним володінням англійської мови іноді важко вимовляти окремі слова. Розмовляючи англійською, ви повинні враховувати не лише вимову слів, а й зв’язок між ними в реченні. Також варто приділити увагу ритму та інтонації вашої мови.

Що ви можете зробити?

Для того, щоб поліпшити свою вимову вам слід продовжувати вдосконалювати прослуховування англійських текстів. Ми рекомендуємо Вам слідувати (тобто повторювати) за аудіо-транскриптом або сценою фільму.

3. VOCABULARY

Іноді важко висловити свою думку, тому що вам не вистачає двох або трьох важливих слів.

В такому випадку, щоб покращити вашу здатність запам’ятовувати невідомі раніше слова, завжди намагайтесь пов’язати слово з іншими словами. Знайдіть аналогію або асоціацію. Це значно полегшить процес запам’ятовування та дасть можливість збільшити свій словниковий запас.

4. CONFIDENCE

Якщо ви нервуєте і боїтеся зробити помилку, розмовляючи англійською, тоді впевненість – це ваша слабка сторона.

Як підвищити свою впевненість:

Не зациклюйтесь на граматиці. По-перше, якщо Ви не носій мови – ви робитимите граматичні помилки в вимові. Це притаманно всім (і вашому викладачу англійської також!). Не варто перейматись, адже якщо ви зробите незначні граматичні помилки, мовці та ті, для кого англійська є другою мовою, все ще зрозуміють вас. Більше того, граматика розмовної англійської є більш гнучкою, ніж англійська граматика, яку використовують на письмі.

Ще один хороший спосіб покращити навички володіння мовою – практикувати англійську в комфортних для вас ситуаціях. Поговоріть зі своїми вчителями та друзями в англійському класі. Викладачі Лінгвістичного центру дуже дружні та завжди будуть раді допомогти тим, хто захоче вдосконалювати свою англійську.

Дуже важливо практикувати мовні ситуації в комфортному оточенні, без тиску та критики. Це допоможе підвищити впевненість в собі.

Ніколи не падайте духом, якщо щось не виходить. Пам’ятайте «PRACTICE MAKES PERFECT!!!»

Олександра Магдій, викладач Лінгвістичного центру