До змісту

#Global_voices. Вісім способів швидко навчитися читати книги англійською мовою

Публікація від 4 серпня 2018.

Bивчення іноземних мов сьогодні є надзвичайно пріоритетним для молоді та студентства, тому «Студентський меридіан» спільно з Лінгвістичним центром К-ПНУ ім. І. Огієнка відкриває нову рубрику «Global voices», завдяки якій ви не лише матимете змогу поліпшити свої навички з англійської мови, а й дізнатися багато цікавого про мову, що на сучасному етапі свого розвитку набула статусу міжнародної.

Кілька слів про читання книг в оригіналі

Бажання вміти читати англомовну літературу в оригіналі – одна з причин, яка спонукає велику кількість людей почати навчання на курсах англійської. Неймовірна кількість інформації доступна поки тільки англійською мовою. Якщо ж ви прагнете до професійного та особистого зростання, ви просто не маєте права відмовити собі в отриманні доступу до цієї інформації.

Читання англійською дозволить вам дізнаватися новини зі світових джерел, отримувати важливу інформацію зі сфери вашої діяльності з перших рук, відчувати себе повноцінним членом світового інформаційного співтовариства. Довго говорити про розширення кругозору та інші перспективи, які відкриються перед вами разом з умінням читати книги англійською не будемо – усі чудово розуміють, наскільки це важливо в сучасному світі. Сьогодні поговоримо про те, як оволодіти цим вмінням початківцям, навчиться в стислі терміни читати англомовну літературу

Як в короткі терміни навчиться читати англійською мовою?

Існує три головних аспекти, які необхідно врахувати при вивченні англійської та тренування навичок читання: запас слів, граматичний мінімум і здатність розуміти текст. Завдяки цим аспектам ми можемо вказати три обов’язкові умови, виконання яких дозволить вам швидко сформувати навички читання англомовної літератури:

Збільшити пасивний запас слів і виразів

Говорити ми можемо, використовуючи лише активний запас слів. Маючи в активному запасі хоча б 500 часто вживаних слів англійської мови, можемо спілкуватися в стандартних ситуаціях. Пасивний запас слів у декілька разів перевищує активний, а ми розуміємо текст, який читаємо, саме завдяки пасивному запасу слів. Для того, щоб збільшити його, необов’язково зазубрювати слова. Досить слухати, чути, читати, звертати увагу на англомовні слова та фрази щодня. Збільшити пасивний запас слів допоможуть фільми англійською, книги, новини, телепередачі і т.д.

Удосконалити граматику

Якщо в усному мовленні ти можеш не використовувати складні граматичні структури, то, читаючи книги, ти, швидше за все, натрапиш на них. Саме тому для того, щоб розуміти, про що йдеться в тексті, вам доведеться підтягти граматику.

Намагатися не перекладати текст, а розуміти, про що йде мова

В процесі читання ви рано чи пізно зрозумієте, що далеко не все можна перекласти на рідну мову, деякі фрази, слова або словосполучення існують тільки в англійській. Ви розумієте, що вони означають? Цього достатньо. Намагатися дослівно перекласти текст книги на українською – необов’язково. Ви ж все-таки читач, а не перекладач.

Існує багато способів виконати ці умови і навчиться читати книги англійською.

Вісім способів швидко навчиться читати англомовну літературу

Спосіб № 1. Обирайте книги книги, які вам цікаві. Почніть з найпростішого – літератури для дітей.

Спосіб № 2. Використовуйте сервіс wordsfromtext.com. Використовувати цей сервіс можна до того, як приступите до читання. Вивчіть список слів, які зустрічаються в книзі, створіть список невідомих слів (краще – найбільш часто вживаних у творі) і – беріться до їх вивчення. Коли відчуєте, що вже орієнтуєтеся в словах – можна брати книгу до рук.

Спосіб № 3. Використовуйте тренажери lingualeo.com для запам’ятовування нових слів. Ви можете додати ті слова, які виокремили з тексту за допомогою wordsfromtext.com, в один з тренажерів Лінгва Лео і вивчати їх швидше і наочніше, так як ці тренажери дозволяють автоматично прив’язувати картинки до слів.

Спосіб 4. Читайте книги вголос. Це допомагає звертати увагу на кожне слово, чітко вимовляти його, згадувати, що воно означає.

Спосіб 5.Читайте книги в електронному вигляді. Навіть якщо ви фанатичний цінитель друкованої літератури, вам доведеться це зробити. Електронні книги спрощують процес читання літератури англійською мовою: якщо зустрілося незнайоме слово, можна відразу ж натиснути на нього і подивитися переклад (попередньо скачавши і встановивши словник). Ресурсів, завдяки яким можна скачати електронні англомовні книги – безліч.

Спосіб 6. Слухайте аудіокниги. Після прочитання твору – прослухайте його. Це допоможе закріпити вивчені слова, розширити словниковий запас. Класика англійської літератури, найпопулярніші книги давно вже мають аудіоверсії.

Спосіб 7. Для остаточного закріплення нових слів використовуйте програму Anki. Програма допомагає повторювати слова за допомогою карток: вам демонструється слово, ви подумки чи вголос проговорює відповідь, потім –натискаєте на кнопку «Показати відповідь». Картка перевертається – ви бачите, чи правильно відповіли. Після цього натискаєте:

«Easy» – якщо без затримки натиснули на кнопку (в такому випадку картка буде відкладена на 4 дні)

«Good» – якщо згадали з невеликою затримкою

«Again» – якщо не змогли згадати слово

Спосіб 8. Використовуйте в процесі читання сервіс reeed.me – він дозволяє читати книги в оригіналі і перекладати незнайомі слова.

Бажаємо успіхів!

Олександра Магдій, викладач Лінгвістичного центру