#Global_voices. Interesting facts about English (part 2)

Публікація від 12 вересня 2018.

Bивчення іноземних мов сьогодні є надзвичайно пріоритетним для молоді та студентства, тому «Студентський меридіан» спільно з Лінгвістичним центром К-ПНУ ім. І. Огієнка відкриває нову рубрику «Global voices», завдяки якій ви не лише матимете змогу поліпшити свої навички з англійської мови, а й дізнатися багато цікавого про мову, що на сучасному етапі свого розвитку набула статусу міжнародної.

Історія становлення англійської мови має безліч цікавих фактів та міфічних історій. Запрошуємо Вас переглянути деякі з них.

1. Англійська мова давно ввійшла у наше повсякденне життя. Навіть люди, які ніколи її не вивчали, без зусиль перекладуть слово «love» чи скажуть англійською «Виготовлено в Китаї». Сподіваємося наша підбірка цікавих фактів буде ще одним мотиватором навчання.
  2. Помиляються ті, хто вважає, що англійська – перша за популярністю мова на Землі, звісно, вона у трійці лідерів, проте поступається китайській та іспанській.
  3. Англійську виправдано вважають міжнародною мовою, оскільки майже кожен сьомий у світі говорить англійською.
  4. Коли вперше прочитати речення «Buffalo buffalo Buffalo buffalo buffalo buffalo Buffalo buffalo», то воно видається безглуздим восьмикратним повторенням одного слова, проте англійською воно виражає таку думку й перекладається так: Бізони з Буффало, налякані бізонами з Буффало, лякають бізонів з Буффало.
  5. Унікальними в англійській є й окремі слова. Наприклад, у слові indivisibility (єдність) буква I повторюється шість разів.
  6. Мало хто знає, звідки походить слово goodbye. Англійцями ж воно використовується як прощання. Дуже давно староанглійською мовою популярне в давнину прощання «God be with ye» (Бог з тобою), а вже до наших днів дійшла його скорочена й деформована версія.
  7. Чи пробували ви перекласти з англійської слово set? Якщо ні, то ви, напевне, здивуєтеся, тому що воно має понад шістдесят значень.
  8. Найдовше слово англійською, в якому використовується всього одна голосна, є rhythm (ритм, такт).
  9. Унікальним також в англійській є слово swims (плаває). Якщо його написати великими літерами, то навіть коли перевернути догори ногами, все одно текст буде однаково читатися.
  10. У художньому творі Джонатана Коу «The Rotters’ Club» (Клуб Ракалій) є речення, в якому 13955 слів.
  11. Колись до англійського алфавіту входив символ «&» — амперсанд.
  12. Окрему назву в англійській мові має крапка над буквами «i» та «j» — її називають tittle (капелька).
  13. Цікаво, що сім із десяти сторінок в інтернеті і 80% інформації, яка зберігається на всіх комп’ютерах у світі – англійською мовою. Думаю, не варто навіть згадувати про кінематограф, оскільки практично 100% сучасних фільмів, якщо не знімаються, то одразу перекладаються англійською.
  14. Слово «OK» бере свій початок в 1839 році, коли газети почали його використовувати як забавну абревіатуру від «oll korrect».
  15. Є тільки одне слово англійською, в якому послідовно використовуються букви X, Y і Z. Це слово — Hydroxyzine (Гідроксизин — лікарський препарат).
  16. Доки ви читали цю статтю, понад сімсот мільйонів людей по всьому світі вже вивчають англійську мову, тому приходьте до Лінгвістичного центру та ставайте активними учасниками англомовної спільноти.

Олександра Магдій, викладач Лінгвістичного центру,

провідний фахівець Відділу міжнародних відносин