Narodowe czytanie w Kamieńcu Podolskim

Публікація від 13 вересня 2018.

Цьогоріч університет імені Огієнка приєднався до національних читань (польськ. – сzytania narodowe). Захід був зініційований канцелярією президента Республіки Польща та проведений під почесним патронатом президентської пари. Організатором заходу виступила кафедра слов’янської філології та загального мовознавства факультету іноземної філології.

Цьогорічні національні читання були присвячені 100-річчю незалежності Польщі. Читали роман «Провесна» (пол. «Przedwiośnie») польського письменника і драматурга Стефана Жеромського.

«Провесна» – це останній роман польського письменника, опублікований у 1924 році. Твір представляє історію Цезари Барики, який народився та виріс у Баку. У творі розповідається про життя і діяльність Цезарія Барики, який народився та виріс у Баку. Після Першої світової війни він переїжджає до відновленої після поділів Польщі. Стефан Жеромський розвиває історію героя на тлі найважливіших подій у відродженій Другій Республіці.

Максим Сльозкін