Своїми руками, для себе! Відкриття першого молодіжного центру «LaveKA»

Публікація від 21 вересня 2018.

У нашому місті відбулася важлива подія: 20 вересня було відкрито молодіжний центр «LaveKA» (міський стадіон, 2 поверх). Цю ініціативу молоді було підтримано міською радою та реалізовано через конкурс молодіжних проектів (виділено 50 тис. грн.) завдяки ГО «Камʾяний острів». Усі поточні ремонтні роботи були виконані нашими ентузіастами – дівчатами та хлопцями, для яких не байдужим є усе нове, креативне. Хто ж може краще реалізувати всі задуми (іноді це був навіть експромт!), крім нас самих?

Відкриття було справді молодіжне. На початку свята найактивніші, найсміливіші коротко розповіли про основні результати своєї роботи – це Тетяна Сметанюк (ГО «Камʾяний острів»), Андрій Заєць (ГО «Інціатива та розвиток»), Христина Будурович (ВГО «Активна громада»), Саша Сидорчук (заступник спікера студентського сенату К-ПНУ ім. І. Огієнка), Олександр Марчук (ГО «Студентське самоврядування К-ПНУ ім. І. Огієнка»). Вони зазначили, що молодіжний центр стане чудовим майданчиком для вже випробуваних та нових молодіжних проектів.

Привітати та поспілкуватися з молоддю приїхали очільники міста – Михайло Сімашкевич, міський голова, Вадим Савчук, заступник міського голови, Яна Мельничук, керівник відділу у справах молоді міської ради, Василь Кобильник, міський депутат, проректор із К-ПНУ ім. І. Огієнка, Альона Кузема, директор департаменту гуманітарної політики міської ради та громадські діячі. На заході були присутні також представники студентського активу ВНЗ міста. Вони на власні очі побачили місце, де вже невдовзі можна буде проводити найрізноманітніші заходи. У вітальному слові міський голова подякував молоді за чудову реалізацію їхньої ініціативи та висловив свої переконання в тому, що «LaveKA» буде гарним стартом для наступних молодіжних проектів. Також пообіцяв спільно з Володимиром Мельниченком, народним депутатом України, подарувати ноутбук для покращення роботи центру.

Справжнім сюрпризом для присутніх стало відеопривітання Олександра Яреми, заступника Міністра молоді та спорту. Пан Олександр у своєму виступі наголосив на важливості відкриття такого молодіжного «простору» не лише для міста, а й для країни, висловив сподівання на те, що наша молодь проявить активність у підготовці та проведенні цікавих заходів.

Під час кави-брейк заступник міського голови Вадим Савчук зауважив, що в планах міської влади реалізація багатьох ініціативних проектів та програм, відкриття молодіжних центрів, проведення фестивалів, тобто це щось подібне до розгалуження молодіжних «просторів» Києва і Львова, на яких нам, представникам міста, вдалося побувати.

Переконаний, що успішна реалізація таких проектів активізує молодіжне середовище. Ми готові над цим працювати. А поки що планування роботи першого молодіжного центру «LaveKA», участь у всеукраїнських та всесвітніх проектах…та багато іншого.

Молодь міста вдячна міській владі за допомогу та плідну співпрацю в реалізації нашої ідеї – відкриття «LaveKA». Бажаємо нашому центру успіхів у реалізації масштабних задумів і планів.

Олександр Марчук, голова

ГО «Студентське самоврядування К-ПНУ ім. І. Огієнка»,

кореспондент газети «Студентський меридіан»