Микита Годованець: 125 років подільської байки

Публікація від 27 вересня 2018.

З нагоди 125-річчя від дня народження українського поета і байкаря Микити Годованця кафедра історії української літератури та компаративістики влаштувала круглий стіл, під час  якого викладачі та студенти вшанували пам’ять митця.

Микита Павлович Годованець – непересічна особистість для нашого міста, адже у далекому 1920 році він був вільним слухачем історико-філологічного факультету Кам’янець-Подільського державного українського університету. У Кам’янці-Подільському пройшли роки його плідної літературної праці. Тут він знайшов омріяний дім, у якому оселився разом із своєю родиною, розпочав новий етап свого життя, не заплямований важким минулим.

Під час круглого столу студенти факультету української філології та журналістики виступили з доповідями про трагічну долю Микити Годованця, його багату творчу спадщину. Крім цього, присутні мали змогу послухати байки письменника у виконанні студентів II курсу.

Добрим словом згадали про нього і гості заходу. Письменник і публіцист Мар’ян Красуцький, що написав про Микиту Годованця повість «За Колимою сонце сходить» та роман «Довга дорога ночі», поділився цікавими фактами із життя відомого байкаря, наблизивши його особистість до тих, хто не був з ним знайомим. Про створення на факультеті навчально-наукової лабораторії літературного краєзнавства та свою зустріч із письменником розповіла Людмила Третяк, доцент-емерит. Про знайомство із творчістю байкаря, а також спілкування із його внуком Юрієм, розповів і Славко Полятинчук, голова Кам’янець-Подільського товариства «Просвіта».

Круглий стіл організували завідувач кафедри історії української літератури та компаративістики, доктор філологічних наук, професор Рарицький Олег Анатолійович та кандидат філологічних наук, доцент Громик Лариса Іванівна. Книжкову експозицію підготувала бібліограф 2-ої категорії Наталія Сторожук.

Марина Ковальчук, студентка 4 курсу

факультету української філології та журналістики