Всеукраїнський молодіжний форум «Україна-НАТО»

Публікація від 9 жовтня 2018.

Питання інтеграції України до європейських структур сьогодні є досить актуальним. Молодь активно підтримує цей вектор політики. Свідченням цього став Всеукраїнський молодіжний форум «Україна-НАТО», який проходив 4-5 жовтня 2018 року в м. Києві.

У своїх виступах організатори цього зібрання Ігор Жданов, Міністр молоді та спорту України, Іванна Климпуш-Цинцадзе, віце-прем’єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, Барбора Маронкова, директор Центру інформатизації та документації НАТО в Україні, Валентин Мондриївський, заступник міського голови Київської міської державної адміністрації наголосили на важливості проведення таких заходів, які сприятимуть поступовому й успішному входження України до НАТО, поширюватимуть та популяризуватимуть правдиву інформацію про альянс.

Молодь з усіх куточків України – а це 50 учасників – поглибила свої знання про діяльність НАТО, його структури, принципи прийняття рішень, фінансування та стратегічні плани. Наш університет представляв аспірант кафедри історії України, голова ГО «Студентське самоврядування К-ПНУ ім. Івана Огієнка» Олександр Марчук. Великий позитивний вплив на присутніх мала панельна дискусія за участю експертів – Сергія Джерджа, голови громадської ліги «Україна-НАТО», Руслана Кермача, політичного аналітика Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва, Всеволода Зеленіна, тренера «Школи Медіа-Патріотів» та Тетяни Брежнєвої, експерта з розробок проектів. Експерти, на моє переконання, фахово висвітлили свої теми, переконливо відповідали на поставлені запитання.

За два дні ми отримали багато нової інформації про діяльність альянсу, про його співпрацю з Україною, спростували чимало міфів, відзначили щораз більшу динаміку підтримки населення ідеї щодо вступу нашої країни до НАТО та розробили різні проекти, спрямовані на поширення відомостей про Північноатлантичний альянс. Сподіваюся, що наш університет долучиться до створення розгалуженої всеукраїнської структури молодіжних центрів, клубів чи об’єднань, які будуть пропагувати правдиву інформацію про цю структуру.

У рамках заходу учасники форуму отримали також цінний подарунок – книгу «NATO – український вибір» колективу авторів на чолі з Іриною Фріз, головою постійної делегації України в ПА НАТО.

Вдячний організаторам за професійно проведений форум, спікерам – за компетентність, учасникам – за дружню атмосферу та цікаві знайомства.

Олександр Марчук, голова ГО «Студентське самоврядування К-ПНУ ім. Івана Огієнка»