Пізнавальна лекція про Івана Огієнка

Публікація від 16 жовтня 2018.

Також у рамках Міжнародної конференції “Художній вимір та історичні контексти життєтворчості Івана Огієнка” 12 жовтня Олександр Завальнюк, доктор історичних наук, професор, провів для студентів та викладачів відкриту лекцію на тему «Першопроходець: Іван Огієнко – освітянин, будівничий, ректор Кам’янець-Подільського державного українського університету».

«Організація українського державного університету в Кам’янці-Подільському справді була в моєму житті тим ділом, якому я віддався своєю душею, бажаючи зробити все, що в моїх силах». Ці слова належать першому ректорові нашого університету Іванові Огієнку. Лектор ознайомив аудиторію з історією заснування нашого закладу, навів цікаві факти з біографії першого ректора, звернув увагу на плюси й мінуси перших років діяльності Кам’янець-Подільського державного українського університету, розповів про побут та навчання студентів у ті роки.

Відкрита лекція була надзвичайно цікавою, адже навіть після її закінчення студенти й викладачі активно обговорювали окремі питання.

Потім для учасників конференції з інших міст була проведена екскурсія Кам’янцем-Подільським.