Участь у Міжнародній науковій конференції «Буковинське віче: сто років від ідеї до реалізації»

Публікація від 6 листопада 2018.

1 листопада 2018 року делегація історичного факультету нашого університету в складі Сергія Олійника, кандидата історичних наук, доцента, Романа Лясковича та Олександра Марчука, аспірантів кафедри історії України (науковий керівник – професор, доктор історичних наук О.М. Завальнюк) взяла участь у Міжнародній науковій конференції «Буковинське віче: сто років від ідеї до реалізації».

Головні організатори конференції – Чернівецький національний університету ім. Юрія Федьковича та науково-дослідний центр буковинознавства. «Буковинське віче – це надзвичайно важлива подія, яка засвідчила прагнення Буковини приєднатися до Великої України. Це історичне рішення стало вагомим проявом самоідентифікації буковинців…», – зазначила у вступному слові Ганна Скорейко, директор науково-дослідного центру буковинознавства.

Захід зібрав 80 науковців, поважних гостей, студентів та аспірантів з усієї України та деяких європейських країн. У відкритті конференції взяли участь також Ертурул Абакан – посол, Голова спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, та Сергій Осачук – почесний консул Австрії в Чернівцях.

На пленарних засіданнях було заслухано багато цікавих доповідей, які викликали жваві дискусії. Після активної плідної роботи учасники конференції продовжили спілкування в неформальній атмосфері.

Вдячні організаторам за гарний захід та можливість поділитися своїми науковими досягненнями.

Олександр Марчук, аспірант кафедри історії України