Зустріч із поезією

Публікація від 12 листопада 2018.

“Слово, стою у підніжжі твоєму”, – під таким гаслом на факультеті української філології та журналістики 7 листопада відбулися літературні читання до ювілею Галини Тарасюк – талановитої поетеси, прозаїка, есеїста, лауреата багатьох літературних премій.

Захід зініційований професором кафедри історії української літератури і компаративістики Г.Й. Насмінчук  і студентами-магістрантами першого року навчання. З надзвичайно цікавими доповідями,  проілюстрованими відповідними світлинами, репродукціями, аудіо- та відеозаписами, виступили студентки Ліля Мамчур (“Лірика Галини Тарасюк у контексті доби. Сторінками біографії письменниці”), Ірина Цімерман (“Ідейно-тематичний та образний спектр лірики”), Юля Юшко (“Жанрове багатство поетичних збірок”), Софія Мосендз (“Образи-архетипи в структурі поетичного мислення”). Чудовим доповненням до наукових виступів стали відеопривітання на адресу ювілярки від колективу студентів і викладачів.

У виступі завідувача кафедри історії української літератури і компаративістики, доктора філологічних наук О.А. Рарицького наголошувалося, що восени 2016 року Галина Тарасюк відвідала Кам’янець-Подільський, зустрілася з викладачами і студентами університету, виступила з відкритою лекцією на пошанування нашого земляка Микити Годованця, який у минулому був наставником молодої поетеси.

Завідувач кафедри української мови, доктор філологічних наук Л.М. Марчук відзначила великий виховний сенс творчості Галини Тарасюк, закликала молодь цінувати і пропагувати сучасну художню україніку, зокрема й творчість Галини Тарасюк.

До фонду кафедри історії української літератури і компаративістики були передані збірки поезій, подаровані Галиною Тарасюк, які на сьогодні вже є раритетними.

Ірина Насмінчук, доцент кафедри журналістики