Інспекторна засторога

Публікація від 29 листопада 2018.

У рамках тижня права 26-27 листопада для студентів університету було організовано зустріч з інспектором ювенальної превенції Кам’янець-Подільського міського відділу поліції Роксоланою Семіряковою та юристом асоціації юристів міста Кам’янця-Подільського Богданою Яворницькою. На цих зібраннях розглядалися такі питання: конституційні права та обов’язки людини, види правопорушень, кримінальна відповідальність за них. Аудиторія брала активну участь в обговоренні питань, запрошені представники вели своєрідний діалог зі слухачами, доступно відповідали на поставлені студентами запитання, цікавилися думкою аудиторії з того чи того питання. Однак варто відзначити, що не всі студенти добре знають свої права та обов’язки, тому проводити такі зустрічі з представниками юридично-правових структур необхідно. Лектори розповідали також про те, як необхідно діяти під час затримання, в чому полягає різниця між адміністративним та кримінальним правопорушенням, яке покарання призначається після повторного вчинення злочину.

Роксолана Семірякова розповіла студентам, чим відрізняється крадіжка від розбою, що таке грабіж. Також аудиторія вирішувала своєрідні «правові задачі»: на прикладі певної ситуації студенти мали визначити, чи скоєно злочин, і якщо правопорушення сталося, то в чому полягає його сутність та хто понесе кримінальну чи адміністративну відповідальність. Також лектори ознайомили присутніх з алгоритмом дій у тому випадку, якщо вони стали свідком правопорушення.

Анжела Куверіна, директор студентського клубу