Твори добро!

Публікація від 29 листопада 2018.

«Скуштуйте печиво і посміхніться!» Чи часто з такими словами до вас звертаються незнайомці просто на вулиці, простягаючи дивний пакуночок? Якщо ви не маєте прихильників-кондитерів, то така пропозиція щонайменше викличе у вас здивування, а щонайкраще створить чудовий настрій на весь день. Шукати посмішки кам’янчан та дарувати приємні емоції 27 листопада вийшли студенти нашого вишу, які є членами Молодіжної ради міста. Саме цим учинком вони долучилися до всесвітньої акції «Щедрий вівторок». Хлопці та дівчата обмінювали печиво з побажаннями на усмішки перехожих, проте на таку «авантюру» погоджувалися не всі. Дехто демонстративно не звертав уваги, в декого виникали підозри щодо такого щедрого пригощання. Але, незважаючи на сніг та прохолоду, студенти до останнього смаколика ходили містом, а погрітися забігали до аптеки чи магазини, де працівники та відвідувачі теж отримували порцію маленького добра.

На запитання «Чому Ви вирішили долучитися до цієї акції?» студентка історичного факультету Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Олександра Сидорчук відповідає:

– По-перше, це круто долучатися до всесвітніх акцій. По-друге, прикро стає, коли ти йдеш вулицею, а довкола тебе лише похмурість, стурбованість, зайнятість… Тому робити маленьке добро для когось та ще й отримувати «плюсики» до своєї карми – це те, що рятує від сірої буденності.

Насправді добро варто робити не лише у спеціально визначені дати, а й щодня.

Також за ініціативи Молодіжної ради міста був проведений святковий обмін подарунками, долучитися до якого мали змогу всі охочі. Нові знайомства, музика і святкові пакетики із сюрпризами не залишили байдужими учасників заходу. Своїми враженнями поділилася студентка факультету іноземної філології Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Катерина Дем’ян:

– Це море позитивних емоцій. Я люблю робити подарунки та отримувати їх. Ніколи не забуду усмішки хлопця, який отримав від мене кубик-рубик.

2018 року Україна офіційно долучилася до всесвітнього благодійного руху #GivingTuesday. Щороку в понад 150 країнах світу мільйони людей у вівторок, після Дня подяки, влаштовують акції на користь благодійних організацій, розповідають про це в соціальних мережах і закликають усіх робити добрі справи.

Якщо ви не встигли взяти участь в акції «Щедрий вівторок», то не засмучуйтеся, адже щедрими бувають не лише вівторки. А для того, щоб робити добро, не потрібні дати. Тіште своїх близьких, знайомих і незнайомців, добрими справами і не забувайте частіше посміхатися.

Олександра Стара, студентка 2 курсу

факультету української філології та журналістики