До змісту

Не бійтеся змагатися, не бійтеся перемагати!

Публікація від 3 грудня 2018.

30 листопада з робочою поїздкою у Хмельницькій області перебував Президент України Петро Порошенко. У рамках візиту глава держави зустрівся зі студентами та професорсько-викладацьким складом закладів вищої освіти Хмельниччини. Наш університет представляли Сергій Копилов, ректор університету, Борис Коваленко, декан факультету української філології та журналістики, Іван Стасюк, декан факультету фізичної культури, Віталій Співак, декан факультету корекційної та соціальної педагогіки і психології, Віталій Ткачук, декан економічного факультету, Людмила Горчак, керівник відділу навчально-виховної роботи і гуманітарної освіти, Олександра Сидорчук, студентка І курсу освітнього ступеня «магістр» історичного факультету. Зустріч відбулася у приміщенні Хмельницького національного університету.“Саме ви, студенти, молоді, енергійні, впевнені та впливові, вже дуже скоро будете грати абсолютно визначальну роль у побудові європейської держави Україна”, – з такими словами глава держави звернувся до студентів. Президент підкреслив, що молодь є яскравим свідченням тих кардинальних змін, що відбулися у свідомості українського суспільства за останніх п’ять років. Саме студенти п’ять років тому вийшли на Майдан, прагнучи захистити своє право на європейський вибір; саме студенти стали тією рушійною силою, що сколихнула увесь український народ, адже сотні тисяч українців вийшли на протест проти злочинної влади після побиття студентів на Майдані, та врешті-решт довели, що українці є частиною великої європейської сім’ї.

Петро Олексійович наголосив: незважаючи на шалений супротив Росії, яка не може прийняти той факт, що Україна не є її колонією, незважаючи на збройну агресію, анексію Криму, українці вистояли та зуміли зупинити ворога. “Хоча війна все ще триває, ми знайшли ресурси для того, щоб не вдаватися більше до часткової мобілізації, щоб армія формувалася здебільшого на контрактній основі, і сьогодні оборону на Сході тримають саме контрактники, – підкреслив Президент. – Ми ухвалили дуже важливе рішення не проводити мобілізацію, а формувати контрактну армію, щоб студенти мали можливість спокійно навчатися, як решта – спокійно працювати. Кожен відчує, що влада так організувала оборону країни, що студентів ніщо, ніхто і нічим не відволікає від оволодіння знаннями. Доки РФ не вторгнеться на нашу територію, не проявить наземну агресію, не буде ані мобілізації, ані обмеження прав і свобод – це моє Президентське слово”.У своїй промові Президент значну увагу надав темі реформування освіти, зокрема, висловив переконання, що саме якісна освіта молоді, її вдосконалення є тим фактором, який забезпечить розвиток держави, тому влада має докладати максимум зусиль для підтримки талановитої молоді та створення сприятливих умов для її роботи саме в Україні. «Освіта, наука і інтелектуальне збагачення нації – це пріоритет нашої з вами політики… У вас такі перспективи для освіти, яких точно не мало моє покоління… Інтернет зараз дає дистанційний доступ до різних університетів світу. Ми про це і мріяти навіть не могли», – сказав Президент. Він нагадав, що в радянські часи потрібно було не лише дозвіл на в’їзд до іноземної країни, але і на виїзд з СРСР, який давали одиницям. «Зараз у вас доступ до всесвітньої скарбниці знань. Надзвичайно широкі можливості отримати освіту й отримати подвійний диплом, у тому числі вчитися за кордоном, і дуже бажано, і навіть обов’язково – з поверненням додому. Ваших знань вкрай потребує Україна. Глобалізація призвела до того, що для вашого покоління не існує мовних, цивілізаційних бар’єрів чи кордонів», – наголосив Петро Порошенко.

Саме задля надання якісних освітніх послуг в Україні й було здійснено реформу галузі, констатував Президент, адже саме реформування освіти відкриває можливості освітнього процесу для студентів і молодих дослідників. «Відкриваються двері для програми підтримки, що фінансується ЄС, США, Канадою і багатьма іншими нашими партнерами. І вже тепер близько 70 тисяч здібних молодих українців навчається за кордоном», – сказав він, зазначивши, що є чимало прикладів успіху молодих українців в зарубіжних освітніх і наукових центрах. Водночас, Петро Порошенко акцентував – влада має зробити все можливе для того, аби молодь поверталася в Україну. «Щоб всередині країни були молоді, амбітні творчі люди, які не просто готові до змін, а самі є рушійною силою змін», – сказав глава держави. «Спираючись на новий досвід, вони мають активізувати той потенціал, який ми маємо, і дуже важливо, щоб молодь, яка має таланти, амбіції, має бажання підвищувати свій інтелектуальний потенціал і рівень, мала можливість їх реалізувати на благо нашої країни», – додав він.Глава держави наголосив: аби талановита та освічена молодь мала бажання повертатися на Батьківщину, дуже важливо, щоб вона мала нарешті державну підтримку, а не лише підтримку США і ЄС. «Саме тому кілька тижнів тому я підписав Указ про створення державного фонду Президента України з підтримки освітніх і наукових програм для молоді. Верховна Рада, і я їй дякую, підтримала цю ініціативу, виділивши в бюджеті на 2019 рік 1 млрд для цього фонду підтримки освітніх і наукових досліджень», – сказав Петро Порошенко. «Фінансова допомога, яку надає Фонд, забезпечить молодь України можливістю навчатися за магістерськими програмами після закінчення українських вишів з обов’язковим поверненням до України; здійснювати наукові дослідження в провідних закладах вищої освіти та наукових установах за кордоном. І це стане основою реалізації перспективних та прогресивних освітніх і наукових програм», – наголосив він.

Президент акцентував, що боротьба за наше українське майбутнє – це один із вимірів нашого протистояння сьогодні, коли країна відстоює свою незалежність, територіальну цілісність і суверенітет: «А ви – молоді, креативні, патріотичні хлопці та дівчата – є рушійною силою змін в країні. Не бійтеся ставити, як зараз Україна ставить перед собою, амбітні завдання…  Коли стоять великі завдання – не бійтеся перемагати, не бійтеся змагатися. У вас є потенціал стати першими. Україна розраховує на ваші знання і на вашу готовність служити країні».

На завершення Президент наголосив: “Я впевнений, що кожен, хто обрав свою подальшу долю, буде мати можливість реалізувати задумане. Що для цього треба зробити? Бути разом і захистити країну, бо якщо ми зараз здамо країну Росії, все повернеться. І буде навіть гірше. Тому нам треба бути разом, і я дякую вам за цю єдність”.

Матеріал підготувала Людмила Горчак,

керівник відділу навчально-виховної роботи і гуманітарної освіти