Інформаційний день відділу міжнародних зв’язків: грудень

Публікація від 6 грудня 2018.

Вже стало доброю традицією у нашій alma-mater проводити інформаційні зустрічі зі студентами та викладачами, на яких ми презентуємо можливості участі в програмах академічної мобільності, зокрема Erasmus+.

Академічна мобільність за Програмою Еразмус+ має на меті сприяти міжнародній мобільності студентів, викладачів та працівників закладів вищої освіти. Роль закладів вищої освіти у цьому процесі – організувати такі індивідуальні можливості, взявши участь у конкурсах Програми Еразмус+ за напрямом КА1: Академічна мобільність.

Участь у таких конкурсах дає можливість закладам вдосконалити навички управління міжнародними проектами, покращити організаційний потенціал, відкрити нові горизонти для інтернаціоналізації вищої освіти як на організаційному, так і на індивідуальному рівнях для свого закладу та студентів, викладачів і працівників, модернізувати освітні програми, запровадити нові методики викладання і навчання, запровадити дисципліни англійською та іншими іноземними мовами, вдосконалити управління закладом задля покращення якості вищої освіти та активізації співпраці з партнерами з усього світу.

Для закладів з України як країни-партнера Програми ЄC Еразмус+ відкриті можливості співпраці з закладами вищої освіти країн-членів Програми щодо організації навчальної (академічної) мобільності: Міжнародна кредитна мобільність (International Credit Mobility) або Спільні магістерські програми (Erasmus Mundus Joint Master Degree) (використано з сайту Національного офісу Erasmus).

5 грудня у залі засідань вченої ради відбулась презентація таких програм, на якій здобувачі вищої освіти були ознайомлені із можливостями спільних магістерських програм.

Своїм досвідом участі у програмі Erasmus+ поділився студент педагогічного факультету Богдан Щупак, який минулого навчального року отримав грант на семестрове навчання в Університеті Миколая Коперніка (м. Торунь, Республіка Польща). Богдан наголосив на надзвичайно важливих можливостях особистісної та фахової реалізації у рамках програми.

Про особливості конкурсного відбору розповіла Саша Стара, студентка факультету української філології та журналістики. Саша пройшла відбір, проведений у листопаді в нашому виші, на участь у кредитній академічній мобільності за програмою Erasmus+ в партнерському Католицькому Університеті (м. Ружомберок, Словаччина).

Про навчання в Інституті Європейської Культури, студентом якого є магістрант історичного факультету нашого університету Дмитро Бабінський, було розказано багато цікавої та корисної інформації. Співпраця Університету Огієнка та Університету імені Адама Міцкевича в Познані для наших студентів відкриває багато можливостей паралельного навчання.

Шкода, що лише частина факультетів університету активно взяла участь у презентації. Хочемо висловити подяку деканам факультету іноземної філології, факультету української філології та журналістики, факультету фізичної культури, історичного факультету та факультету корекційної та соціальної педагогіки і психології. Разом – ми сила!

Відділ міжнародних звязків