До змісту

Про волонтерів і волонтерство

Публікація від 6 грудня 2018.

5 грудня весь світ відзначає День волонтера. Міжнародний день добровольців в ім’я економічного й соціального розвитку (саме такою є офіційна назва цього Дня) проголошений рішенням 40-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН 17 грудня 1985 року на знак визнання важливої ролі добровольчих та інших організацій у соціальному й економічному розвитку суспільства. Волонтер – у перекладі з англійської мови означає добровільний помічник.

Сьогодні в приміщенні міської ради Кам’янця-Подільського відбулося святкове нагородження найактивніших волонтерів міста. У вступному слові секретар міської ради Дмитро Васильянов зазначив, що волонтери – це ті люди, в яких широка душа та щире серце. Він звернув увагу на те, що більшість кам’янчан є волонтерами, адже громада міста підтримує матеріально й духовно військових на Сході України, а навчальні заклади допомагають дітям із малозабезпечених сімей та дітям, котрі позбавлені батьківського піклування, учням шкіл-інтернатів, дарують їм іграшки та одяг. За активну волонтерську діяльність було нагороджено й нашу студентку Аліну Власову, яка навчається на ІІІ курсі факультету корекційної та соціальної педагогіки і психології за спеціальністю «Соціальна робота».

Після нагородження ми вирішили поспілкуватися з Аліною та взяти у неї невеличкий коментар з приводу її волонтерської роботи.

  • Чому ти обрала майбутню професію, пов’язану із соціальною роботою?

Зараз є дуже багато людей, які є соціально незахищеними й потребують допомоги. Саме цим я керувалася, коли обирала майбутню професію. Хто, як не ми, допоможе тим людям, котрі залишилися без домівки або перебувають у складних життєвих ситуаціях, тому я вирішила, що в майбутньому буду працювати саме в цій сфері. Знаєте, отримуєш приємне задоволення, коли відчуваєш, що бодай трішки, але все-таки змінюєш світ на краще.

  • Чому, на твою думку, волонтерство зараз є важливою ланкою в житті та професійній діяльності людей?

Волонтерська допомога – це реальна можливість покращити умови чийогось життя, домогти людям, котрі опинилися в скруті. Вважаю, що зараз дуже багато людей займається волонтерством. Але, інколи люди не стають волонтерами лише через те, що вони не досить проінформовані щодо особливостей організації та проведення благодійних акцій. Переконана, що зараз потрібно активізувати рекламну роботу з боку студентського сенату стосовно популяризації волонтерства. Було б чудово, якби всі, в кого є бажання бути корисним, змогли успішно реалізувати себе у волонтерській роботі.

  • З якого часу ти займаєшся волонтерством? До яких акцій та проектів уже встигла долучитися?

Коли стала студенткою університету, я почала брати участь у благодійних акціях та заходах, насамперед через те, що це пов’язано з моєю майбутньою професією. Неодноразово я зі своїми однокурсниками Зіневич Вікторією, Басюк Іриною, Дробот Марією, Каліцун Оксаною та Новіковою Альоною брала участь в акціях, присвячених Міжнародному дню захисту дітей. Ми, як волонтери Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, є активними учасниками міських благодійних заходів та акцій. Неодноразово брали участь в ярмарках професій, конкурсах та акціях для дітей та молоді. А цьогоріч ми з однокурсниками вже самостійно започаткували соціальний проект «Новорічні добрі справи». В рамках реалізації цього проекту було проведено благодійний концерт «Тепло наших сердець» для студентів та працівників нашого університету. Після концерту всі охочі змогли пожертвувати теплі речі та продукти харчування для людей, котрі не мають домівки. Дуже шкода, що, незважаючи на рекламу, до заходу долучилося дуже мало студентів. Водночас, висловлюю подяку небайдужим студентам та працівникам університету, які передали благодійні пожертви нашому волонтерському пункту завдяки інформаційній підтримці Студентського клубу університету. Зібрані теплі речі та продукти харчування були передані до територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Турбота».

На досягнутому ми, звісно ж, не зупиняємося, будемо в цьому напрямку працювати й надалі. Кожен, хто бажає, може безпосередньо допомогти людям, які цього потребують. Теплі речі та продукти можна передавати до пунктів обігріву, що функціонують у нашому місті, або приносити їх до 203 каб., який знаходиться в головному корпусі університету.

У Міжнародний день волонтера хотілося б також згадати волонтерів, котрі вже багато років активно займаються цією безкорисливою діяльністю в нашому виші. Серед найактивніших волонтерів К-ПНУ, імені Івана Огієнка Гавловська Тетяна, викладач кафедри німецької мови. Вона організовує та проводить благодійні акції-ярмарки в нашому навчальному закладі для підтримки хворих дітей, студентів та працівників університету. В підготовці та проведенні благодійних акцій активно беруть участь як студенти різних факультетів, так і працівники університету. На ярмарках пропонуються власноруч випечені смаколики та майстерно виготовлені вироби. Тетяна Анатоліївна організувала та провела такі заходи: пасхальний благодійний ярмарок «Ostern», благодійний ярмарок «Масляна. Fasching. Fastnacht», осінній благодійний ярмарок «Erntedankfest». Зібрані кошти були передані студентам та працівникам університету для подальшого лікування та покращення здоров’я. У травні 2018 року було проведено благодійний концерт до Дня матері. Зібрані благодійні пожертви було передано до Кам’янець-Подільського перинатального центру. На ці кошти були закуплені підгузники для немовлят. У грудні 2018 року Тетяна Анатоліївна разом із бібліотекою університету та лабораторією етнології планує провести новорічну виставку, яка буде знаходитися у рекреаційній зоні університету.

Вахула Лілія, студентка 4-го курсу природничого факультету, була волонтером Fashion Days PODILLYA” у 2015 р. Брала участь у проведенні та організації волонтерських заходів до Дня інваліда (2016 р.); Дня Святого Миколая (2016 р.); Дня матері (2017 р.). Минулого року започаткувала соціальний проект «Фото заради посмішки дітей». Суть проекту полягає в тому, щоб створити новорічну фотозону, де професійні фотографи зроблять вам святкові світлини за «символічну» плату – подаровану іграшку. Ця акція була започаткована минулого року, а цьогоріч у грудні Лілія знову планує провести аналогічний захід.

Неделяєва Світлана, студентка IV курсу педагогічного факультету, бере активну участь у проведенні та організації волонтерських заходів (соціально-патріотичні, допомога малозабезпеченим та дітям-сиротам, збір гуманітарної допомоги в зону АТО та ін.). Так, на педагогічному факультеті була зібрана гуманітарна допомога, яка була передана до зони АТО (населений пункт Авдіївка), організовано й проведено акцію «Подаруй дитині іграшку». Також Світлана взяла участь у Всеукраїнській благодійній акції «Україна моя вишивана» та ін. Надалі вона планує продовжувати свою волонтерську діяльність, зокрема організувати акцію зі збору теплих речей для військових на Сході України.

Анжела Хан, директор студентського клубу