Святкування Різдва та Нового року в різних країнах світу

Публікація від 8 січня 2019.

Чи не найочікуванішими святами в календарі є Новий рік та Різдво. В нашій країні зазвичай наряджають іграшками, вогниками та цукерками ялину або сосну, накривають святковий стіл та ходять одни до одного в гості. Новий рік і Різдво святкують усі жителі нашої планети: ті, котрі живуть у мегаполісах, і ті, які мешкають племенами на далеких островах.

Традиція святкування Нового року виникла ще в доісторичні часи як повторення космогонічних міфів, тобто міфів про виникнення всесвіту. В контексті перших релігій Новий рік розумівся як своєрідне оновлення світу. В різних країнах є різні традиції щодо відзначення цього дня.

Наприклад, в Австралії Новий рік проходить досить екзотично: так як там нема ні снігу, ні ялинок, ні оленів, то Санта з’являється в плавальному костюмі на спеціальному яскраво прикрашеному серфі. Під час святкування збираються великі компанії, котрі зазвичай споглядають салют під відкритим небом, а також відвідують кав’ярні та ресторани. Австралійці звикли прокидатися дуже рано, о 5-6 годині, тому лягають спати не пізніше одинадцятої, а новорічні святкування припиняються одразу після півночі.

Надзвичайно експресивною є аргентинська передноворічна традиція викидання з вікон старих календарів, непотрібних паперів та бланків. Погодьтесь, багато кому хотілося б так зробити. В Буенос-Айресі вже до обіду тротуари та проїжджі частини вкриваються пухким шаром білого паперу. А може, то так аргентинці сніг імітують? У сусідній Бразилії на океанському пляжі прямо на піску запалюють тисячі свічокк. Жінки, вбрані в довгі сукенки, заходять у воду і кидають пелюстки квітів у хвилі океанського прибою. Надзвичайно романтично!..

Британці прикрашають будинки білою омелою та гілками “гостролистника”. Напередодні Різдва чоловіки можуть поцілувати будь-яку дівчину під гілками білої омели. Неодмінними атрибтами Різдва у Британії також є шкарпетки на комині, печиво для Санти, карамельні цукерки та співання колядок. Піднесено сприймають мешканці Британії традиційний різдвяний вихід королівської сім’ї.

В Іспанії також головним святом є також Різдво. Святвечір проводять за гарно накритим столом винятково в родинному колі. Гурмани надають перевагу солодкому столу, який аж вгинається від різних видів солодощів та десертів. Щодо подарунків, то за традицією їх отримують в основному діти.

В Японії Новий рік вважається найбільшим і найгучнішим святом. Триває він кілька днів. Передтиждень Нового року називають “золотим тижнем”, адже в цей час припиняють роботу установи та фірми, урядові організації, великі універмаги. Навіть банки працюють лише до 12 год. Обов’язковим для японців є також проведення старого року, яке супроводжується організацією святкових прийомів, відвідуванням ресторанів, колективними прогулянками вулицями та парками, відвідуванням культурних заходів чи концертів.

Анжела Хан, директор студентського клубу