До змісту

Програма Петра Яцика з питань вивчення України запрошує до участі в конкурсі на 2019-2020 навчальний рік

Публікація від 11 січня 2019.

Ученим, які вивчають Україну за межами Онтаріо, пропонується подати заявку для фінансування за програмою Петра Яцика до Центру європейських, російських і євразійських досліджень (CERES) Торонтського університету на 2019-2020 навчальний рік. Успішні претенденти будуть проводити дослідження та працювати з канадськими вченими під час свого перебування в CERES. Вони матимуть можливість виступити з теми свого дослідження, а також узяти участь у наукових заходах. Як правило, візити заплановані на осінньо-зимові сесії університету, тобто з вересня по квітень.

Крім того, щороку Програма Петра Яцика – у партнерстві з Консорціумом щодо дослідження і пропагування освіти про Голодомор (HREC) може підтримати одного вченого, який працює над темою про Голодомор. Відібрані претенденти матимуть доступ до архівів українсько-канадського науково-документального центру, архівів, що містять неопубліковані свідчення очевидців Голодомору, а також велику колекцію мікрофільмів про Голодомор з Центральних державних архівів (м. Київ), які знаходяться в бібліотеці Торонтського університету. HREC – це проект Канадського інституту україністики (Альбертський університет).

Вимоги:

Запрошуються вчені, котрі працюють у сфері соціальних та гуманітарних наук, (кандидати наук). До участі в конкурсі допускаються також випускники докторантури. Особливо вітають заявників, робота яких пов’язана з тематикою «Виклики незалежної України». Цей тематичний фокус базується на таких питаннях: державне та інституційне будівництво в Україні; право та управління; проблеми демократизації; освіта, культура та ідентичність нації та етнічних груп в Україні; історія та імперське минуле; зовнішньополітичні та міжнародні відносини.

Високий рівень володіння  англійською мовою має важливе значення для успішної участі в програмі.

Фінансування:

Програма виділяє кошти на:

  1. Авіаперевезення в обидва боки – максимум С$1200; 2
  2. Витрати на візи; 3.
  3. Медичне страхування на період перебування в університеті Торонто;
  4. Витрати на проживання.

Мінімальна тривалість перебування – 28 днів.

Успішні абітурієнти, аспіранти, перебуватимуть в Університеті один семестр.

Процедура подання заявки: Заповнені заявки (версія MS Word; версія Adobe Acrobat PDF) повинні бути надіслані разом із:

  • описом своєї дослідницької пропозиції на двох сторінках (двічі);
  • резюме;
  • два конфіденційних рекомендаційних листи.

Ви можете обрати викладача CERES,  який буде Вашим керівником під час перебування в університеті Торонто. В іншому випадку викладач буде призначений вибірковою комісією.

Заявки варто надсилати в електронному вигляді на адресу jacyk.program@utoronto.ca. Дві особи, які пишуть рекомендаційні листи, повинні надіслати свої листи безпосередньо на ту саму адресу електронної пошти. Якщо надіслати рекомендаційний лист в електронному вигляді неможливо, то рецензент повинен підготувати друковану копію й надіслати її в конверті за адресою, вказаною нижче.

Усі матеріали заявки, зокрема й рекомендаційні листи, повинні оформлятися  англійською мовою. Рекомендаційні листи, написані не англійською мовою, повинні бути перекладені кваліфікованим перекладачем або агентством і подані разом із листом-оригіналом рецензента.

 

Поштова адреса:

Petro Jacyk Program for the Study of Ukraine

c/o Olga Kesarchuk

 Centre for European, Russian and Eurasian Studies

Munk School of Global Affairs

University of Toronto

1 Devonshire Place Toronto, ON

M5S 3K7 Canada

Усі документи повинні бути надіслані до 1 лютого 2019 року.

 

Відділ міжнародних зв’язків