Автор: Суворов Валентин

  Знайомство з першокурсниками

  Знайомство з першокурсниками

  14 вересня Кам’янець-Подільський університет імені Івана Огієнка радо вітав у своїх древніх стінах першокурсників. День був насичений яскравими та позитивними емоціями.
  У теплій і щирій атмосфері на факультетах нашого закладу відбулися зустрічі деканів, завідувачів кафедр, викладачів та кураторів зі студентами першого курсу, де їх ознайомили з особливостями навчання у виші й висловили вітальні побажання.

  14 вересня 2020 року на факультеті української філології та журналістики відбулася урочиста зустріч зі студентами першого курсу. Декан, заступники декана, завідувачі кафедр та куратори груп привітали їх із початком нового навчального року, побажали успіхів, сил і наснаги в навчанні та цікавого студентського життя.

  Сьогодні наш факультет корекційної та соціальної педагогіки і психології поповнився 64 першокурсниками! Вітаємо їх у нашій факультетській родині! Нехай цей навчальний рік стане для нас усіх світлим, мирним, плідним та багатим на визначні здобутки.

  Цього ж дня в актовому залі відбулася зустріч професорсько-викладацького складу факультету фізичної культури з першокурсниками спеціальностей: «014.11 Середня освіта (Фізична культура)», «017 Фізична культура і спорт (Тренер з видів спорту)», «227 Фізична терапія, ерготерапія (Фізична реабілітація)».

  З вітальним словом до першокурсників звернулася Аліна Боднар , заступник декана з навчальної роботи та забезпечення якості вищої освіти, кандидат педагогічних наук, старший викладач. У своєму виступі вона закцентувала увагу на позитивних і негативних аспектах у підготовці фахівців із фізичної культури й спорту, організації навчального процесу, правилах внутрішнього розпорядку та заходах, що регулярно проводяться в університеті ( наукові, культурно-масові, спортивні), зазначила, що присутні сьогодні в залі першокурсники – це водночас наші досягнення й наші поточні проблеми, які вирішуватимуться спільно в процесі навчання.

  Також вітальне слово виголосили :   Юрій Юрчишин (завідувач кафедри теорії і методики фізичного виховання, кандидат
  наук із фізичного виховання та спорту,  доцент), Леонід Гурман (завідувач кафедри легкої атлетики з методикою викладання, кандидат педагогічних наук, доцент), Микола Прозар (завідувач кафедри спорту і спортивних ігор, кандидат наук із фізичного виховання та спорту,  доцент), Евеліна Жигульова (завідувачка кафедри фізичної реабілітації та медико-біологічних основ фізичного виховання, кандидат біологічних наук, доцент). Вони привітали першокурсників із початком студентського життя та побажали їм гарного настрою й натхненного навчання.

  Природничий факультет радо вітав першокурсників із їхнім новим статусом — студент!

  Вітаємо першокурсників в одному з найстаріших і найпрестижніших вишів України. Бажаємо підкорювати нові вершини науки, зустріти добрих і надійних друзів, успішно зреалізувати задумане задля розбудови нашої держави.

  Вітаємо з присвоєнням звання судді міжнародної категорії з настільного тенісу.

  Щиро вітаємо старшого викладача кафедри спорту і спортивних ігор К-ПНУ, кандидата педагогічних наук Олександра  Алєксєєва з присвоєнням звання судді міжнародної категорії з настільного тенісу. Відповідний сертифікат, що підтверджує зазначений статус, видала Міжнародна федерація настільного тенісу (ITTF). Бажаємо Олександру Олексійовичу наснаги в досягненні нових наукових і професійних здобутків!

  Університет долучився до проєкту «Digitalization of economic as an element of sustainable development of Ukraine and Tajikistan»

  Вітання усій академічній та студентській спільноті Огієнкового університету! Наш виш як партнер долучається до реалізації проєкту з розбудови потенціалу вищої освіти, який є дієвим інструментом інтернаціоналізації та слугує досягненню пріоритетів ЄС у сфері освіти. 15 партнерів з ЄС, України і Таджикістану протягом 3 років впроваджуватимуть новітні технології та перейматимуть досвід провідних закладів вищої освіти Європи.
  Робота над проєктом «Digitalization of economic as an element of sustainable development of Ukraine and Tajikistan» принесе всім нам новий досвід та відкриє нові можливості для розвитку економічного факультету та університету загалом. Проєкт спрямований на діджиталізацію процесів вищої освіти та випуск фахівців з цифрової економіки. Попереду багато надзвичайно цікавої та корисної роботи!

  Відділ міжнародних зв’язків

  Проєкт “Товтрова стежка. Дністровська ділянка”: від теорії до практичної реалізації

  Упродовж 2 семестру 2019-2020 н.р. студенти природничого факультету проходили виробничу практику з географії на базі НПП “Подільські товтри” та ОТГ долини Дністра. Перший етап роботи передбачав виконання навчальних завдань здобувачами вищої освіти, зокрема дослідження ділянки маршруту з природніми каскадами водоспадів (долина р. Тернава, р. Окунь). Опрацьований матеріал став основою для розроблення проєкту “Товтрова стежка. Дністровська ділянка”, до практичної реалізації якого долучилися представники ФОП “Анастасія Донець”, “Андрій Павловський”, громадської організації “Кіт у чоботях” та “Втекти з дому”. Студенти мали змогу представити свої бачення подальшого впровадження проєкту, урахувавши які було обговорено напрямки співпраці зі стейкхолдерами, укладення договорів, повноцінне розроблення маршрутів. Приємно, що вже в червні 2020 р. разом із професіоналами-практиками, інструкторами бакалаврами Іларіоном Войшумірським, Юрієм Галянтом і Сніжаною Качур проєкт вдалося реалізувати. Щиро сподіваємося, що подальша співпраця студентів та стейкхолдерів буде плідною і успішною в новому навчальному році!

  Кафедра географії

  Інформаційно-аналітична практика студентів-політологів у Центрі соціологічних досліджень

  Практика – час нових знань, можливостей та вдосконалення навичок. Це важливий та необхідний етап підготовки професійних вмінь здобувачів вищої освіти. Зважаючи на особливості навчання в умовах карантину в червні 2020 року, студенти спеціальності «Політологія» (група Р1-В17) проходили інформаційно-аналітичну практику дистанційно.

  Читати далі

  Фольклорну практику студентів факультету української філології та журналістики завершено!

  Упродовж двох тижнів у червні 2020 року студенти І курсу факультету української філології та журналістики проходили навчальну (фольклорну) практику в заздалегідь визначених місцях Хмельницької, Чернівецької, Вінницької, Житомирської, Рівненської, Тернопільської, Івано-Франківської областей. 

  Зважаючи на особливості дистанційного навчання під час карантину, зі студентами-практикантами було попередньо проведено дистанційну інструктивну нараду щодо проходження практики на платформі «MООDLE» з використанням додатку «BigBlueButton», а також розміщено програму практики, завдання та іншу додаткову інформацію.

  Читати далі

  В університеті створено освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна»

  У 2020 році вступники з непідконтрольних територій Донецької і
  Луганської областей та тимчасово окупованих територій Криму можуть за
  спрощеною процедурою без сертифікатів ЗНО вступати до будь-якого з
  уповноважених закладів освіти України, де працюватимуть освітні центри
  «Крим-Україна» та «Донбас-Україна». Для цього їм потрібно звернутись до
  одного з  освітніх центрів з 09 червня до 23 жовтня 2020 року.
  Відповідно до Закону України від 03 липня 2020 р. № 744-ІХ «Про
  внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо особливостей
  вступу до закладів вищої освіти осіб з тимчасово окупованих територій
  Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Донецької та Луганської
  областей», листа Міністерства освіти і науки України № 1/9-378 від 15 липня
  2020 р. за ініціативи ректора (наказ від 17 липня 2020 р.) на базі університету
  було створено освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна»
  (відповідальна особа ЧАБАНОВ Василь Григорович, заступник
  відповідального секретаря приймальної комісії, кандидат філософських
  наук).

  Читати далі

  Освітні ступені та кваліфікації будуть скасовувати через плагіат – МОН радиться з громадськістю

  Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення Порядок скасування рішення  про присудження ступеня вищої освіти та присвоєння відповідної кваліфікації.

  Відповідний проєкт оприлюднено на сайті відомства.

  Порядок регулює процедуру скасування закладом вищої освіти рішення про присудження ступеня вищої освіти та присвоєння відповідної кваліфікації у разі виявлення порушення норм академічної доброчесності.

  Сюди входять рішення про присудження ступенів вищої освіти “молодший бакалавр”, “бакалавр” і “магістр” та присвоєння відповідних кваліфікацій, прийняті закладами  освіти та науковими установами.

  Читати далі

  Вітаємо студентку І курсу Катерину Струк з перемогою на міжнародному багатожанровому фестивалі-конкурсі “Зірки лагідної України” (номінація “Інструментальна музика”)