Автор: Суворов Валентин

Відкрита лекція з циклу щорічних лекцій пам’яті Івана Огієнка «”ДУХ” ЛІТЕРИ, АБО БУКВА – ПЕРШОЕЛЕМЕНТ ЛІНГВОКУЛЬТУРИ»

Онлайн-зустріч відбудеться на платформі Google Meet. Покликання: https://meet.google.com/wup-ugje-hgj Запрошуємо всіх охочих!

Всеукраїнська практична онлайн-конференція “ЗАДЛЯ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ЗЕЛЕНОГО КУРСУ: наука+практика. Як синхронізувати знання і вимоги часу”

Запрошуємо студентів і викладачів К-ПНУ до участі у Всеукраїнській практичній онлайн-конференції “ЗАДЛЯ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ЗЕЛЕНОГО КУРСУ: наука+практика. Як синхронізувати знання і вимоги часу”. Участь безкоштовна!Організатори: Професійна асоціація екологів України, журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства», Національний центр сталого розвитку.
Детальніше про зустріч читайте за покликанням: https://ecolog-ua.com/events/specproyekt-vseukrayinska-praktychna-onlayn-konferenciya-zadlya-yevropeyskogo-zelenogo-kursu

Продовжуємо навчання в дистанційному режимі, дотримуємось основних правил поведінки під час карантину

04 листопада 2020 року відбулося чергове засідання ректорату під головуванням ректора університету Сергія Копилова. Сергій Анатолійович наголосив, що в складних умовах пандемії коронавірусу в Україні ми повинні розуміти всю відповідальність, покладену на заклади вищої освіти, та дотримуватись необхідних карантинних заходів, виконувати рекомендації МОЗ України.
Читати далі

Нагородження переможців рейтингу здобувачів вищої освіти серед студентів

22 жовтня 2020 р. Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка святкував річницю від дня урочистого відкриття. Сьогодні, як і 102 роки тому, заклад вищої освіти є осередком розвитку української науки, культури і громадської думки в Україні, місцем, де формується інтелігенція нашого суспільства.

Читати далі

Шляхи реалізації концептуальних засад Нової української школи при вивченні історії у закладі загальної середньої освіти

16 жовтня 2020 р. кафедра всесвітньої історії та релігієзнавства історичного факультету Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка провела всеукраїнську науково- практичну конференцію «ШЛЯХИ РЕАЛІЗАЦІЇ КОНЦЕПТУАЛЬНИХ ЗАСАД НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ ПРИ ВИВЧЕННІ ІСТОРІЇ У ЗАКЛАДІ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ».

Читати далі

Всеукраїнська акція з висадки молодих дерев

13 жовтня 2020 року студенти та викладачі факультету української філології та журналістики Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, члени Кам’янець-Подільського об’єднання товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка, долучилися до Всеукраїнської акції з висадки молодих дерев дуба червоного та створення «Алеї вільних людей» у м. Кам’янець-Подільський (Сквер Танкістів). Інститут «Республіка» та Всеукраїнська ініціатива «Активна громада» провели цю акцію в тридцяти містах України. Метою було не тільки сприяння у збільшенні зелених та рекреаційних зон у нашому місті, а й об’єднання зусиль громадян міста, щоб подякувати військовим напередодні Дня захисника України за захист свободи нашої країни.

Читати далі

Першість університету з шашок

15.10 2020 року в Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка відновилася традиція проведення інтелектуальних змагань серед студентів.

Одним із засобів, що сприяє розвитку інтелектуальних здібностей, є гра у шашки, яка витримала випробування тисячоліттями. Шашки давно слугують людям не лише для розваг, а й для розвитку розумових здібностей. Також слід пам’ятати, що Україна знаходиться в умовах війни з Росією, а тому розвиток інноваційних технологій, збереження інтелектуального ресурсу нашої молоді – це ще один з невидимих фронтів протистояння агресору, що наближає нас до перемоги.

Читати далі

Презентація книги “Древо триєдине” Миколи Мачківського

Осінній ранок 6 жовтня приніс особливе тепло в стіни нашого університету. Факультет української філології та журналістики радо вітав у себе в гостях знаного українського письменника Василя Горбатюка, котрий презентував книгу спогадів свого колеги по перу, однодумця та доброго друга, письменника Миколи Мачківського.

«ДРЕВО ТРИЄДИНЕ» – це мемуарний твір, що об’єднав бувальщину, спогади та потішні історії з життя Миколи Антоновича. Автор цікаво розповідає про літературне середовище, в якому він зростав як письменник, про таких всесвітньовідомих майстрів пера, як Павло Тичина, Леонід Первомайський, Ліна Костенко, літераторів з інших країн – Олжаса Сулейменова, Юлію Друніну, Чингіза Айтматова, Давида Самойлова тощо. Особливо захопливими були оповіді Василя Горбатюка про життя і творчість Миколи Мачківського, адже саме він став редактором книги й автором передмови до неї. «Людина-енциклопедія, людина-пригода, людина-анекдот – так коротко і влучно можна охарактеризувати Миколу Антоновича Мачківського, котрий багато років невтомно працює на літературній ниві, часто подорожує та просто дуже любить життя. Перед нами високоінтелектуальна й водночас безпосередньо наївна людина, котра найцінніші історії свого життя перенесла на сторінки цієї унікальної книги спогадів,» – зазначив Василь Іванович.

Читати далі

Співпраця К-ПНУ з регіональним Центром спеціального контролю: пріоритетні напрямки і перспективи

У 2020 році Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка підписав угоду про співпрацю із регіональним Центром спеціального контролю в галузі геофізичних досліджень, що розташований у с. Ластівці Кам’янець-Подільського району Хмельницької області. Центр виконує функції моніторингу та аналізу сейсмічних спостережень у сейсмонебезпечних регіонах, проводить контроль за сейсмічною та радіаційною  обстановкою за допомогою технічних засобів. Також у Центрі проводять інфразвукові, геомагнітні та радіотехнічні геофізичні дослідження.

Викладачі кафедри фізики нашого університету отримали можливість працювати з сучасним науковим обладнанням та залучати до роботи студентів К-ПНУ. Разом з інженерами аналітичної групи, використовуючи сучасне обладнання та програмне забезпечення, вони проводять дослідження за такими науковими напрямками: «Застосування магнітного та радіотехнічного методу спеціального контролю для моніторингу та прогнозування космічної погоди» та «Геофізичні дослідження сейсмічної активності ближньої зони».

Читати далі