День: 19.02.2016

Рада Волошина представляє інтереси ромської громади

Визнаючи важливу роль, яку відіграє громадянське суспільство в поширенні інформації про злочини на ґрунті ненависті, задля підтримки жертв і груп, що знаходяться в зоні ризику, а також у роботі з державними органами для просування їх політики і стратегії Бюро з демократичних інституті в і прав людини ОБСЄ організувало 16-17 лютого цього року в Києві дводенний тренінг на тему злочинів на ґрунті ненависті.
Студентка факультету іноземної філології Рада Волошина мала чудову можливість познайомитись ближче з роботою БДІПЛ, представляючи інтереси ромської громади в Україні.
Тренінг проводили професіонали Крістіна Селл та Ларі Оломоф, які працюють зі злочинами на ґрунті ненависті вже досить довгий час.
Під час інтерактивного тренінгу досвідчені тренери пояснили більш детально поняття злочинів на ґрунті ненависті, показали відмінності між злочинами на ґрунті ненависті та іншими проявами нетерпимості (включаючи дискримінацію і мову ненависті), а також представили і проаналізували міжнародні та державні правові зобов’язання. Учасники зрізних спільнот і груп розглянули концепцію злочинів на ґрунті ненависті у всі й її складності і жваво обговорили стратегії запобігання злочинів за допомогою моніторингу, звітності та адвокації.
Рада дуже задоволена тренінгом та роботою тренерів: «Я перекона, що робота та старання цих людей не пройдуть марно, адже злочини на ґрунті ненависті, мова ненависті, дискримінація щодо ромського народу, на жаль, в Україні трапляються дуже часто. Всі ці проблеми надзвичайно хвилюють ромських активістів. Я дуже рада, що ОБСЄ приділяє нашій громаді велику увагу. Це дарує світлу надію як мені, так і всім ромам України».
Володимир Кшевецький,
декан факультету іноземної філології

Читати далі

Вшанування пам’яті героїв

У холодні лютневі дні, певно, кожен українець повернеться в роздумах до подій, які відбулися два роки тому. Переглядаючи фотографії, відеоматеріали, публікації в пресі, присвячені Євромайдану, Небесній Сотні, ми ще раз переконуємось у тому, що в Україні завжди були діти, які поставивши на вівтар своє життя, не давали загинути цілій нації. Революція Гідності «подарувала» нам нових героїв, продовжувати справу яких є обов’язком кожного українця.

Читати далі