День: 27.09.2016

5 причин взяти участь у легкоатлетичному пробізі “Біг заради здоров’я”

Завтра всі-всі-всі мають змогу пробігтись вулицями міста. “Біг заради здоров’я” – це ще один захід всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю “Формування здорового способу життя студентської та учнівської молоді засобами освіти”. Починається пробіг о 14:00. Точка відправлення – Європейський сквер.

Читати далі

Активність, активність і ще раз активність! В К-ПНУ триває “Тиждень здорового способу життя”

Текст: Юлія Бараболя

Здоровий спосіб життя – це не лише непогана позиція на кожен день, а й назва цілого тижня в К-ПНУ ім. Івана Огієнка.  Понад 15 різноманітних заходів, які і здоров’я покращать, і настрій підвищать. Кожен знайде щось, що підходить і подобається йому.

Читати далі

Студенти історичного факультету відзначають Міжнародний день миру!

Якщо хтось думає, що житиме у щасті, радості та мирі

після того, як посіяв насилля та жорстокість, він помиляється.

Це неможливо.

Той, хто посія вітер – пожне буревій.

Омраам Микаэль Айванхов

Ось уже майже три роки українці боронять незалежність своєї держави на Сході України. Зі зброєю в руках проти кремлівського агресора боряться відважні українські солдати, які віддають своє життя аби в Україні настав мир.

21 вересня в рамках Міжнародного дня миру, студенти історичного факультету Кам’янець- Подільського національного університету імені Івана Огієнка, зібралися біля міської Ратуші аби провести акцію по збереженню миру, задля забезпечення стійкого прогресу людства та дотримання принципів гуманності, свободи, добра і поваги, що закладені у Декларації Генеральної асамблеї ООН про право народів на мир. Своїм прикладом студенти історичного факультету, закликали усю небайдужу молодь приєднатися до них та разом наблизити омріяний спокій та мир в державі.

У наш час, коли в різних куточках світу і у нашій країні лунають постріли та проливається людська кров, Міжнародний день миру стає особливо актуальним. Кожен з нас бажає, щоб День миру в Україні настав якомога швидше.

Артур Святий

Театр для ваших вух

Текст: Богдана Хома

Фраза про те, що одні відчуття загострюються, коли втрачаються інші – абстрактна, доки не відчуєш це на власному досвіді. «Театр вух» – експериментальне і нове явище для українського культурного простору. Порівняти його можна із звичайним театром та радіо. В поєднані рис одного й іншого, утворилося нове оригінальне явище.

Проект зародився в Одесі за ініціативи молодих поетів та музикантів. Усі вони шукали нові способи презентації власної творчості.

На вході до театру вам вручають пов’язку, а тому слух підсилюється в рази. Ні акторів, ні декорацій, ані натяку на саму залу. Чорні шовкові пов’язки лишають вам тільки голоси, музику, шепіт. І, звісно, безкінечний простір для фантазії. Сьогодні глядачу так багато готові показати, але він нічого не почує. «Театр вух» навпаки намагається донести значення сказаного. І напруга настільки велика, що час від часу виринає бажання зірвати стрічку з очей і запитати: «Ви теж це щойно бачили?»

Власне «Театр вух» – це своєрідне продовження аудіоспектаклів, що втратили популярність у сучасній Україні. Залишилась в аудіальній культурі поширеною книга. Але начитка її теж залишає бажати кращого. Репертуар «Театру вух» пропонує прослухати вірші у виконанні самих авторів. Тексти відображаються через тембр голосу, емоції, внутрішній світ самого творця. А тому недоліки хвилювання закриваються інтимністю, що встановлюється із слухачами. Оскільки за допомогою пов’язок стирається простір, людина, що творить, і людина, що слухає, стають одним цілим.

Проект ще доволі молодий, а тому автори натякають на нові ідеї, що зроблять його ще цікавішим. Імпонують слухачам експерименти із іншими органами чуття.

Захід відбувався в рамках культурного форуму «Кам’яний острів», який на цілих три дні перетворив місто у серце літературного й мистецького життя країни