День: 30.05.2019

Екскурсія до Державного архіву Хмельницької області

22 травня 2019 року студенти та магістранти історичного факультету під керівництвом Юрія Анатолійовича Хоптяра, кандидата історичних наук, професора кафедри архівознавства, спеціальних історичних та правознавчих дисциплін відвідали Державний архів Хмельницької області.

Під час екскурсії студенти дізнались про структуру архіву та особливості його функціонування, стали учасниками процесу реставрації документів, а також зазирнули у найпотаємніші куточки архіву, де зберігаються рідкісні старовинні джерела. Директор архіву, кандидат історичних наук Володимир Байдич ознайомив присутніх з історією становлення Хмельницького обласного архіву, після чого учасникам було запропоновано прослухати екскурсії, під час яких працівники архіву розповідали про умови зберігання документів, вимоги температурного та світлового режимів. Особливо цікавою була інформація про біологічних шкідників, що можуть нанести шкоди історичним пам’яткам та які заходи необхідно вжити, щоб убезпечити документи від них.

Масштаби архіву не припиняли дивувати – великі стелажі з численною кількістю справ, пергаментів та газетних зібрань. Під час екскурсії вдалося побачити документи ХVІІІ-ХІХ ст. та навіть доторкнутися до цих безцінних історичних джерел.

Відвідавши фондосховище студенти ознайомились із процесом копіювання документів та проблеми, що виникають під оцифруванням джерел, а також шляхами їх вирішення. Загалом, екскурсія відбулася в теплій, дружній атмосфері та залишила лише приємні враження.

за інформацією з сайту історичного факультету

ХІV літня Універсіада з тенісу

З 25 по 30 травня 2019 року у м. Харків відбулися фінальні змагання ХІV літньої Універсіади з тенісу. В змаганнях у складі збірної команди Хмельницької області брала участь Жупанська Валерія, студентка факультету фізичної культури Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.

За результатами змагань студентка нашого університету набрала для Хмельницької області та для нашого вишу 66 залікових балів.

Вітаємо Валерію та бажаємо нових спортивних досягнень!

Спортклуб

Зустріч із юристом

30 травня 2019 року в 206 аудиторії головного корпусу Кам`янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка відбулася зустріч студентів університету з  адвокатом, сетифікованим медіатором, начальником відділу стратегічних судових справ Асоціації юристів Кам’янця-Подільського Тетяною Петруньковою.

Вона розповіла присутнім про причини виникнення конфліктних ситуацій, позитивні та негативні сторони конфлікту та окреслила шляхи вирішення конфліктних ситуацій.

Чільне місце в доповіді займала проблема медіації (різновид альтернативного врегулювання спорів – прим. Ред.). Доповідач закцентувала увагу на принципі медіації, особливості кожного з етапів медіаційного процесу.

Зустріч відбулася в теплій дискусійній атмосфері, адже кожен охочий мав змогу почути відповідь на поставлене запитання.

Прес-центр університету

Рекорд Європи – встановлено!

16-25 травня в столиці Японії місті Токіо пройшов чемпіонат світу з жиму лежачи. У складі національної збірної виступала студентка нашого вишу майстер спорту міжнародного класу Тетяна Шлопко.

У ваговій категорії до 52 кг серед юніорок Тетяна здобула титул чемпіонки світу з результатом 125 кг, який став новим рекордом Європи серед юніорок даної вікової категорії. Вітаємо Тетяну з перемогою!

Прес-центр університету

Першість на всеукраїнському рівні

У Харківському національному педагогічному університеті імені Г. С. Сковороди відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з галузі знань 01 Освіта / Педагогіка спеціальності Дошкільна освіта. Впродовж 23 – 24 травня 2019 року за перемогу змагалися 73 учасники, які представляли 32 заклади вищої освіти України III-IV рівнів акредитації.

Честь нашого університету відстоювали Буджак Любов Володимирівна (здобувач освітнього ступеня «магістр»), Кравченко Ірина Юріївна та Боровець Вікторія Григорівна (здобувачі освітнього ступеня «бакалавр»). Учасниці показали високий рівень сформованості професійних компетентностей, виявили здатність до креативного мислення, проявили творчі здібності в розв’язанні проблемних питань та практичних завдань.

Підготовку студентів до участі в олімпіаді на всеукраїнському рівні організували науково-педагогічні працівники Тетяна Бабюк, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри теорії та методик дошкільної освіти, Галина Ватаманюк, кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри теорії та методик дошкільної освіти, Олена Оійник, асистент кафедри теорії та методик дошкільної освіти.

Оцінювало роботу конкурсантів олімпіади журі, до складу якого увійшли провідні науковці галузі дошкільної освіти України.

Реєстрація учасників відбулася 23 травня, після чого було організовано екскурсію до Музею іграшки. Урочисто відкрив олімпіаду Іван Прокопенко, ректор, академік НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, академік НАПН України, заслужений працівник народної освіти України. Із вітальним словом до журі та учасників олімпіади звернулася Тетяна Танько, декан факультету дошкільної освіти Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди, а також Наталія Тарарак, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри естетичного виховання і технологій дошкільної освіти Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди.

Після урочистого відкриття олімпіади було оголошено перше конкурсне (письмове) завдання:

  • тести з теорії та історії дошкільної педагогіки, методик дошкільної освіти для здобувачів освітнього ступеня «бакалавр»;
  • презентація результатів пошуково-дослідної роботи у форматі «Живої бібліотеки» для здобувачів освітнього ступеня «магістр».

Для керівників студентський груп було організовано майстер-класи:

  • Ткаченко Л.П. Розвиток емоційного інтелекту дошкільників засобами сучасної риторики.
  • Шуть М.М. Практика організації та проведення гри в сучасному ЗДО.
  • Перетяга Л.Є., Кордубан М.В. Інноваційні технології музичного розвитку дітей дошкільного віку.

Другим конкурсним завданням було складання розгорнутого плану комплексного заняття для дітей старшого дошкільного віку; демонстрація фрагментів занять, із використанням методів і прийомів роботи за вибором журі – для здобувачів освітнього ступеня «бакалавр»; складання розгорнутого плану практичного заняття – для здобувачів освітнього ступеня «магістр».

Після перерви перший конкурсний день завершився майстер-класом «Сучасні ігрові технології п ЗДО», проведеним Миколою Шутем, кандидатом педагогічних наук, доцентом, доцентом кафедри естетичного виховання і технологій дошкільної освіти Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди.

24 травня відбувся заключний етап олімпіади – нагородження учасників. За результатами олімпіади студенти перемогли в номінаціях, які відображали особливості прояву їх професійної компетентності у галузі дошкільної освіти.

Так, Любов Буджак (здобувач освітнього ступеня «магістр») була нагороджена грамотою в номінації «Досконале володіння сучасними технологіями навчання».

Вікторія Боровець та Ірина Кравченко (здобувачі освітнього ступеня «бакалавр») нагороджені грамотами у номінації «Педагогічна творчість».

Бажаємо учасникам ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з дошкільної освіти та їх наставникам подальшого творчого спілкування, вагомих успіхів у здобутті професії, нових звершень!

Катерина Демчик,
старший викладач кафедри теорії та методик дошкільної освіти