День: 25.05.2020

Уникнення окремих проблем і помилок у практиках забезпечення академічної доброчесності

Реалії сьогодення вимагають імплементації такої моделі закладів вищої освіти, яка сприятиме подоланню академічної недоброчесності з-поміж усіх учасників освітнього процесу. В умовах сучасного освітнього середовища і для студентів, і для науково-педагогічних працівників відкрито можливість вільного доступу до якісного навчання з використанням усіх необхідних ресурсів та онлайн-платформ. Зокрема,  у той же час вони повинні нести відповідальність за академічні чи наукові результати власної роботи. Нечесна академічна поведінка перешкоджає продукуванню таких важливих навичок, як читання, письмо, дослідження. Аналіз, синтез, узагальнення опрацьованого матеріалу перетворюється на симуляцію. У цьому аспекті важливим є не лише розуміння сутності основних видів порушень академічної доброчесності, передбачених Законом України « Про освіту» (ст. 42),  а й впровадження технологічних рішень на рівні університету, які слугують інструментами протидії порушенням академічної доброчесності, а саме: використання онлайн-ресурсів для пошуку і виявлення академічного плагіату в наукових роботах, навчально-методичних працях науково-педагогічних працівників та курсових/дипломних роботах (проєктах) здобувачів вищої освіти; забезпечення доступності академічних текстів студентів і викладачів шляхом їх викладення в репозитарії на вебсайті університету.

Читати далі

Про можливості академічної мобільності: паралельне навчання

У межах підписаної угоди про співпрацю між Університетом Огієнка та Університетом імені Адама Міцкевича в місті Познань бакалаври та магістранти нашого університету мають можливість паралельно навчатися в Інституті Європейської культури (м. Гнезно, Республіка Польща). Навчання – безкоштовне.

Читати далі

Всеукраїнська студентська конференція у онлайн-форматі

Доброю традицією на історичному факультеті Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка стало проведення всеукраїнських студентських археологічних конференцій, які збирають молодих дослідників з усієї України.

Зважаючи на карантинні обмеження, затверджені урядом, цьогорічна IX Всеукраїнська студентська конференція «Археологічні дослідження в Україні: здобутки та перспективи», присвячена 90-й річниці від дня народження відомого в Україні та за її межами професора Іона Винокура, відбулася в онлайн форматі із застосуванням мережевої платформи «Google meet».

Читати далі