Запрошуємо на семінар «Стратегії самоствердження національних меншин у суспільстві» (7-14 вересня 2019)
Організатор: Інститут Молдови (Лейпциг (MIL)) у співпраці з Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича організовує семінар у рамках програми DAAD “Діалог: Схід-Захід”.
Цільовою групою є студенти Молдови, України, Росії та Білорусі, докторанти, вчені, співробітники НУО та асоціації меншин.
Місце проведення: Лейпциг, Дрезден, Бауцен (Німеччина).
Мета семінару:
Етнічна меншина сорбів є однією з найпоказовіших меншин Німеччині, адже вона впродовж багатьох років зберігає свої традиції сьогодні й водночас є інтегрованою в сучасному суспільстві. Ось чому завдання цього проекту полягає в тому, щоб об’єднати людей, які працюють з компактними етнічними меншинами у Східній Європі, налагодити зв’язок із цією дієвою та активною групою, щоб стимулювати плідний діалог.
Мета семінару – сприяти обговоренню учасниками цього зібрання зі Східної Європи досвіду щодо захисту меншин у Німеччині та показати ефективність роботи більшості етнічних груп і їхній вплив на внутрішню й зовнішню діяльність.
Питання для обговорення:
Що необхідно для знати для ефективного управління та представництва етнічних меншин у суспільстві?
Яку додаткову цінність надають організовані етнічні меншини суспільству?
Як вивчення мов меншин і прагнення підтримувати їхні звичаї можна зробити привабливими?
Який конфліктний потенціал існує в суспільстві з іншими етнічними меншинами?
Як організована співпраця з іншими етнічними меншинами (в німецьких та слов’янських регіонах) і як це співробітництво налагоджене в Україні, Молдові, Білорусі та Грузії?
Форми роботи: фахові лекції, консультації, робота в невеликих групах, відвідування культурних, політичних та освітніх закладів сорбської меншини, дискусії з представниками сорбського походження, а також із науковцями в галузі дослідження сорабістики.
Фінансування:
Проект фінансується Міністерством закордонних справ Німеччини, тому витрати на програму, проживання, харчування і транспорт фінансуються Інститутом Молдови (Лейпциг).
Подання заявки:
Подається заявка (мови: німецька, англійська, російська, румунська) і такі документи: автобіографія в таблиці, мотиваційний лист (1 сторінка), інформація про рівень володіння мовою (неофіційна – додається в простій копії; дані про наукові здобутки не є вимогою, але є перевагою).
*Всі документи надсилати у pdf-форматі на електронну адресу moldova@uni-leipzig.de
Кінцевий термін подання заявок: 31 березня 2019 року
Відділ міжнародних зв’язків