Пошанівна лекція пам’яті професора кафедри української мови Чехівського Олексія Олександровича

28 березня на факультеті української філології та журналістики проведено пошанівну лекцію зі стилістики української мови, присвячену пам’яті завідувача кафедри української мови (1974-1984 рр.), кандидата філологічних наук, професора Чехівського Олексія Олександровича.

Під час лекції студенти Мосендз Софія й Козак Дмитро ознайомили присутніх із етапами життя й науково-педагогічної діяльності Олексія Чехівського.

Цікавими були виступи Вікторії Лисої («Майстерність Івана Нечуя-Левицького – гумориста») та Наталії Грабар («У творчій лабораторії Остапа Вишні») за матеріалами наукових розвідок О. Чехівського. Про стилістично-лексичну контамінацію як типовий засіб творення гумористичного тексту розповідала Марина Чайковська. Із розмислами Олексія Чехівського стосовно використання тропів і каламбурів у творах Олега Чорногуза ознайомили Наталія Білак і Наталія Неставальська.

Дослідження професора щодо лінгвостилістичних засобів інтимної лірики зацікавили Тетяну Рибалку («Поетика інтимної лірики Павла Грабовського»), Ларису Павлюк («Своєрідність інтимної лірики Павла Тичини») і Лілію Мамчур («Особливості інтимної лірики Валер’яна Поліщука»).

Насамкінець студенти Н. Неставальська, В. Лиса, Н. Грабар, Ю. Юшко та М. Прокопишин декламували поезії Олексія Чехівського.

Виставку наукового доробку О. О. Чехівського й праць про нього підготували працівники центрального абонемента бібліотеки університету (завідувач – Л. В. Ситник).

Анжеліка Попович і Алла Сірант,

викладачі кафедри української мови