Ознайомлений – значить озброєний

Сьогодні люди занепокоєні ситуацією, яка склалася у зв’язку з захворюваністю на гострі респіраторні вірусні захворювання, особливо на грип та коронавірус. Що ж потрібно знати про ці хвороби?

Грип – це вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті. Найчастіше ускладненням хвороби є пневмонія, яка іноді може впродовж 4-5 днів призвести до летальних наслідків. Серцева недостатність також нерідко розвивається внаслідок ускладнень грипу.

Люди з грипом найбільш “заразні” в перші 3-4 дні після початку хвороби. Також дорослі, котрі не мають проблем зі здоров’ям, можуть передавати вірус навіть за день до появи симптомів, а іноді впродовж 5-7 днів після початку хвороби. Люди з ослабленим імунітетом можуть бути інфіковані близько 7 днів

Прояви захворювання на грип:

• раптова висока температура;
  • головний біль;
  • кашель чи біль у горлі;
  • ломота в м’язах і суглобах.

За даними Центру громадського здоров’я, з початку епідсезону зареєстровано 15 лабораторно підтверджених летальних випадків від ускладнень грипу.

Протягом п’ятого тижня на ГРВІ захворіла 260 871 людина, із них 68% – діти. Від початку епідсезону госпіталізовано 84 846 осіб, із них 77,6% – діти.

Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, які можуть спричиняти захворювання від звичайної застуди до близькосхідного дихального синдрому (MERS) та тяжкого гострого респіраторного синдрому (SARS).

Симптоми, що можуть свідчити про захворювання:

• гарячка;
  • кашель;
  • утруднене дихання;
  • здебільшого виникає запалення обох легень.

Наразі в Україні не зареєстровано жодного випадку нової коронавірусної інфекції.

Корисні поради, які допоможуть стати менш вразливим до будь-яких хвороб:

1) ретельно мийте руки водою і милом;

2) не торкайтеся носа, рота чи очей брудними руками;

3) уникайте близького контакту з людьми, котрі мають симптоми грипу чи застуди;

4) провітрюйте приміщення й робіть вологе прибирання;

5) збалансовано харчуйтеся, пийте достатньо рідини, уникайте стресу, висипайтеся й будьте фізично активними.

Якщо ж захворіли:

1) Нн намагайтеся переносити хворобу “на ногах”, краще залишайтеся вдома;

2) збалансовано харчуйтеся і пийте достатньо рідини;

3) регулярно провітрюйте та зволожуйте приміщення;

4) за перших ознак захворювання (раптовий початок хвороби, головний біль, ломота в м’язах та суглобах, біль у горлі, підвищення температури тіла до 38 °С й більше, кашель, в окремих випадках — блювота й діарея) обов`язково звертайтеся до сімейного лікаря.

І пам’ятайте, що самолікування може бути небезпечним для вашого здоров’я!

Оксана Шульга, сімейний лікар