Студенти-історики К-ПНУ відвідали НІАЗ «Кам’янець»

30 вересня студенти історичного факультету К-ПНУ, а також декан факультету, кандидат історичних наук, доцент Анатолій Глушковецький, гарант ОП Історія спеціальності 032 Історія та археологія магістерського рівня вищої освіти, доктор історичних наук, професор Олександр Комарніцький, кандидат історичних наук, доцент Олександр Баженов відвідали Національний історико-архітектурний заповідник «Кам’янець».

Зустріч розпочалася з розмови з генеральним директором заповідника, членом робочої групи ОП Історія Василем Фенцуром, який окреслив основні напрями роботи очолюваного ним закладу, подякував факультету за багаторічну співпрацю і визначив перспективи подальшої комунікації.

Також гості поспілкувалися з ученим секретарем Ларисою Рудюк, помічником генерального директора по науковій діяльності, кандидатом архітектури, доцентом Інною Березіною, відвідали відділи реставрації та реабілітації пам’яток (завідувач – Анна Кулішова), науково-фондової діяльності (завідувач – Олена Вільчинська), наукової та культурно-освітньої діяльності (завідувач – Лілія Свінціцька), бібліотеку (завідувач – Сніжана Пагор). Своєрідним «гідом» екскурсії фондами музею виступив науковий співробітник  відділу реставрації та реабілітації пам’яток, кандидат історичних наук Валентин Пагор.

Зустріч була цікавою та інформативною. Зокрема, студенти дізналися про основні напрями діяльності заповідника щодо пам’яткоохоронної діяльності. Сьогодні НІАЗ «Кам’янець» здійснює велику роботу щодо науково-методичного супроводу за виконанням робіт із ревалоризації втраченої історичної забудови, зокрема складає історичні довідки, надає методичну допомогу під час археологічних досліджень і проєктування таких об’єктів, здійснює нагляд за виконанням земляних робіт. Важливим напрямом діяльності заповідника є облік, збереження та вивчення музейних фондів: нині музейний фонд нараховує 9556 од. зб. основного фонду та 7450 од. зб. науково-допоміжного. Це і археологічні знахідки, архітектурні деталі, нумізматика, негативи, рідкісні фотокартки та іконографічні матеріали. Вивчення й збереження музейних фондів дозволило підготувати науково-музейні експозиції «Археологічна кераміка з фондів НІАЗ «Кам’янець» і «Подільська люлька» в Східних корпусах Руського магістрату, «Фортифікаційні укріплення Кам’янця» в Казематній куртині Руської брами, «Історія фортифікації ХV-ХVІІ ст.» в Казематній башті та «Кам’яне мереживо міста» (лапідарій) у внутрішньому дворику Руського магістрату, які представлені для туристів.

Під час зустрічі окреслили напрями майбутньої співпраці. Зокрема домовились про проведення декількох занять із навчальної дисципліни «Цифрові інструменти і технології в історичних та археологічних дослідженнях», яку вивчають студенти спеціальності 032 Історія та археологія (викладач – Олександр Баженов), на базі відділу реставрації та реабілітації пам’яток.  Відвідувачів зацікавили також архівні справи наукового архіву заповідника, які стануть предметом вивчення під час заняття на тему «Методика опрацювання архівних документів» (навчальна дисципліна «Студіювання історичних джерел», викладач – Олександр Комарніцький).

Історичний факультет