Гостьова лекція для студентів історичного факультету з дисципліни «Кримінальне право та процес України»

30 вересня для студентів 3 курсу історичного факультету було проведено лекцію з дисципліни «Кримінальне право та процес України», яку прочитав слідчий Кам’янець-Подільського районного відділу поліції Михайло Рижков. Лекція викликала жвавий інтерес серед студентів, адже вона не лише поглибила їхні теоретичні знання, а й відкрила можливість дізнатися про реальні аспекти застосування кримінального права та процесу в сучасній Україні.

Михайло Євгенович детально розповів про стадії кримінального провадження, приділяючи увагу саме досудовому слідству, основні функції слідчих органів, а також поділився реальними прикладами зі своєї професійної практики. Студенти мали можливість поставити запитання й обговорити найбільш актуальні з них, такі як кваліфікація злочинів, права підозрюваного та особливості проведення досудового розслідування.

Особливий акцент було зроблено на практичних аспектах: взаємодії слідчих з іншими органами, зокрема прокуратурою, судовими органами й адвокатами. Також розглянули етичні норми поведінки слідчого, дотримання законності під час збирання доказів і забезпечення прав учасників кримінального провадження.

Такі лекції є надзвичайно корисними, оскільки вони дають можливість побачити, як теоретичні знання застосовуються на практиці. Студенти набули неоціненного досвіду. Лекція стала чудовою нагодою краще зрозуміти виклики, із якими стикаються правники в реальних умовах, та підготуватися до своєї майбутньої професійної діяльності.

Анна Семенюк-Прибатень,
кандидат юридичних наук, старший викладач