Історія оживає: студенти втілили ролі патриціїв, плебеїв і рабів (бінарне заняття для студентів 1 курсу історичного факультету)

Історія оживає: студенти втілили ролі патриціїв, плебеїв і рабів (бінарне заняття для студентів 1 курсу історичного факультету)

07 квітня 2025 р. у навчальній лабораторії цифрової економіки К-ПНУ відбулося унікальне бінарне заняття для першокурсників, яке об’єднало дві дисципліни – «Історія стародавнього світу» та «Історія античності», а також три спеціальності –  014 СО (Історія та громадянська освіта), 014 СО (Історія та правознавство) та 032 Історія та археологія.

Тема заняття – «Боротьба плебеїв з патриціями у Стародавньому Римі (VII – початок ІІІ ст. до н. е.)» – викликала жвавий інтерес серед здобувачів вищої освіти.

Заняття провела старший викладач кафедри всесвітньої історії Діана Яблонська. До заняття також долучилися т.в.о. завідувача кафедри всесвітньої історії, доцент Ігор Опря та доцент Іван Боровець.

Робота зі студентами була у форматі рольової гри та живої дискусії. Під керівництвом Діани Яблонської учасники занурилися в атмосферу давньоримського суспільства. Патриції відстоювали свою владу, плебеї вимагали політичних прав, а раби – прагнули бути почутими. Імітація народних зборів, сецесії та навіть погрози протестів створили динамічну та емоційну атмосферу, що дозволила глибше зрозуміти природу соціальних конфліктів у Стародавньому Римі.

У межах колективної роботи студенти досліджували глибинні причини соціальної напруги між двома основними станами Римської республіки, аналізували ключові події, серед яких – створення народного трибунату, ухвалення Закону дванадцяти (12) таблиць, прийняття законів Ліцінія-Секстія тощо.

Таке заняття стало не лише цікавим навчальним досвідом, а й живим уроком з громадянської активності, співпереживання та аналізу історичних процесів. Також це яскравий приклад міждисциплінарного підходу до вивчення історії, що не лише поглиблює знання, а й формує аналітичне мислення майбутніх істориків.

Історичний факультет