Україно-британський форум «Досконалість викладання і навчання у вищій освіті»

4 грудня 2019 року доктор педагогічних наук, доцент кафедри української мови Попович А.С. взяла участь у форумі«Досконалість викладання і навчання у вищій освіті» (м. Київ). Форум є першим з-поміж заходів нової трирічної Програми вдосконалення викладання у вищій освіті України. Його мета – започаткувати національну платформу для фахового обговорення й обміну кращими практиками з питань удосконалення викладання в закладах вищої освіти.

З вітальним словом виступив Саймон Вільямс, директор Британської Ради в Україні.

На Форумі обговорили такі ключові питання:

• Сесія 1. Досконалість викладання як пріоритет розвитку Європейського простору вищої освіти та національної політики в Україні (Світлана Калашнікова, директор Інституту вищої освіти НАПН України, член Національної команди експертів з реформування вищої освіти; Олег Шаров, генеральний директор директорату вищої освіти і освіти дорослих, Міністерство освіти і науки України; Михайло Винницький, голова секретаріату Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти).
  • Сесія 2. Досвід Великої Британії у вдосконаленні викладання у вищій освіті (Ієн Холл, керівник партнерських програм Advance HE (Велика Британія); Джулі Болдрі Карренс, генеральний директор Higher Ideas (Велика Британія).
  • Сесія 3. Презентація результатів дослідження щодо стану і потреб у викладанні і навчанні у вищій освіті України (Юлія Соболь, менеджер освітніх проєктів Британської Ради в Україні).
  • Сесія 4. Досвід університетів України щодо професійного розвитку викладачів (Володимир Бугров, проректор з науково-педагогічної роботи Київського національного університету імені Тараса Шевченка; Наталія Віннікова, проректор з наукової роботи Київського університету імені Бориса Грінченка; Тарас Добко, перший проректор Українського католицького університету, член Національної команди експертів з реформування вищої освіти).

Насамкінець відбулася презентація нової трирічної Програми вдосконалення викладання у вищій освіті України (Людмила Таценко, керівник відділу освітніх проєктів Британської Ради в Україні; Світлана Калашнікова, директор Інституту вищої освіти НАПН України, член Національної команди експертів з реформування вищої освіти).

Детальніше про форум –  https://www.youtube.com/watch?v=dgdVsbVT7Ks&feature= share&fbclid=IwAR35wAXsbgsT0l7QJxg7bfzmLyJGwf5o3aRfH3NXoMPt25LredUqjRFh890.

Анжеліка Попович, доцент кафедри української мови